Brązowa Medalistka Olimpijska,

Zofia Noceti-Klepacka Medalistką Olimpijską!

7.8.12 Anonimowy 0 Comments
Zofia Noceti-Klepacka zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w windsurfingu w klasie RSX. 26 – letnia zawodniczka wcześniej startowała w olimpijskich regatach w Atenach i Pekinie. Na Igrzyskach w Londynie Zosia wywalczyła to, czego nie udało się jej zdobyć w Atenach i Pekinie.Wicemistrzyni Świata
28 marca 2012 Zosia zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Świata klasy RSX, rozgrywanych u wybrzeży hiszpańskiego Kadyksu. Jest to już jej trzeci medal mistrzostw świata w klasie RSX, w 2007 roku w zdobyła złoty w Cascais, a w 2011 srebrny w Perth. We wrześniu 2011 Zosia została mistrzynią Europy.

Cypr w jej sercu


Od kilku lat Zosia trenuje na Cyprze, tam też przygotowuje się do najważniejszych zawodów. Jak sama mówi

- Oprócz znakomitych, co ważne, całorocznych warunków do windsurfingu, Cypr oferuje także inne atrakcje i doprawdy- nie można tam się nudzić. Uprawiam sport, który wymaga dość specyficznych warunków pogodowych, w związku z czym bywam w bardzo wielu miejscach na świecie. Cypr jest nie tylko miejscem moich przygotowań do zawodów, ale także moją enklawą,  miejscem, gdzie będę odpoczywać z przyjaciółmi.  Szczerze namawiam wszystkich do odwiedzenia Cypru.

Fot. CTO

0 comments: