Dark Ride,

Norweski park rozrywki TusenFryd ma kolejną wielką atrakcję

31.8.12 Anonimowy 0 Comments

Położony niedaleko Oslo największy w Norwegii park rodzinnej rozrywki wzbogaci się w roku 2013 o nową atrakcję. Kosztem 46 milionów euro zostanie zbudowany tam obiekt, w którym goście będą mogli odbyć podziemną wędrówkę po mrocznym świecie nordyckiej mitologii – stąd nazwa: Dark Ride. Co ciekawe, w odróżnieniu od zdecydowanej większości atrakcji parku Dark Ride ma być przeznaczona głównie dla nastolatków i dorosłych.

Projekt wciąż jest okryty tajemnicą, wiadomo jednak, że będą w nim zastosowane najnowsze technologie 3D, powstające specjalnie na zamówienie TusenFryd, a sam rodzaj doznań ma być unikalny i niespotykany w innych europejskich parkach rozrywki.

TusenFryd średnio co dwa lata wprowadza nowe atrakcje. Ponieważ w przyszłym roku park będzie obchodził 25-lecie istnienia, pojawienie się Dark Ride ma silnie zaakcentować ów jubileusz – to trzecia pod względem zaangażowanego kapitału inwestycja w dziejach TusenFryd. Jedną z jej zalet będzie uniezależnienie od pogody, która niekiedy potrafi spłatać figla gościom i gestorom parków rozrywki – większość atrakcji znajduje się bowiem pod gołym niebem.

Warto dodać, że w liczącej pięć milionów mieszkańców Norwegii TusenFryd należy do najchętniej odwiedzanych miejsc: jego bramy przekracza pół miliona gości rocznie.

źródło Visit Norway

0 comments: