USA

Nowy Jork odwiedzamy częściej niż Rzym i Barcelonę

26.3.12 Anonimowy 0 Comments

Najczęściej w 2011 roku lataliśmy do Nowego Jorku – za cel podróży obrało go ponad 38 proc. wszystkich podróżnych wybierających się do Stanów Zjednoczonych.


Serwis FRU.PL na podstawie analizy zapytań oraz rezerwacji biletów lotniczych dokonanych w 2011 roku przygotował raport na temat podróży Polaków do USA.


Popularność Stanów Zjednoczonych rośnie


USA, kierunek niegdyś uważany za typowo zarobkowy, dziś zyskuje na turystycznym znaczeniu. W 2011 roku, aż 10 proc. sprzedanych biletów za pośrednictwem serwisu FRU.PL stanowiły bilety do Stanów Zjednoczonych.


- Wzrost popularności wyjazdów do USA wśród naszych klientów, to wynik przede wszystkim dużej atrakcyjności cenowej biletów. Podróż do Stanów Zjednoczonych kiedyś dostępna jedynie dla elitarnego grona, obecnie, dzięki licznym promocjom przygotowanym przez przewoźników, jest w zasięgu portfela wielu Polaków. Rezerwując bilet odpowiednio wcześnie, za ocean można polecieć już za 1500 złotych w dwie strony – mówi Joanna Woroniecka z Centrum Rezerwacji FRU.PL.


Najwięcej turystów na wschodnim wybrzeżu


O coraz większej popularności USA jako kierunku turystycznego świadczy fakt, że 9,4 proc. podróżnych wybrało typowo turystyczne kierunki takie jak Miami czy Las Vegas. Poza miastami zlokalizowanymi na wybrzeżu największą popularnością cieszyło się, leżące w głębi kontynentu, i słynące z polonijnych tradycji Chicago.


Nowy Jork najczęściej odwiedzanym miastem
W 2011 roku najwięcej, bo ponad 38 proc. turystów wybierających się do USA, odwiedziło znajdujący się na wschodnim wybrzeżu, Nowy Jork. Był on popularny nie tylko wśród polskich podróżników – jego atrakcyjność doceniło ponad 50 milionów odwiedzających z całego świata. Popularne wśród Polaków na stałe mieszkających w USA Chicago znalazło się na drugiej pozycji – za cel podróży obrało je 14 proc. użytkowników serwisu. Kolejne w zestawieniu Los Angeles - wybrało 8 proc. podróżujących, niewiele mniej odwiedziło w 2011 roku Miami.


 


Nowy Jork znalazł się również w czołówce najchętniej wybieranych przez klientów FRU.PL kierunków wyjazdowych na świecie. W zestawieniu trzydziestu najczęściej odwiedzanych miast wyprzedził między innymi Rzym oraz Lizbonę i uplasował się na trzeciej pozycji. Wyżej od Nowego Jorku w zestawieniu znalazł się jedynie Londyn i Paryż – poleciało tam odpowiednio 17 i 10 proc. klientów FRU.PL.


USA staje się kierunkiem turystycznym


Z danych FRU.PL, wynika, że za ocean klienci FRU.PL najchętniej wybierali się w okresie wakacyjnym – w lipcu, sierpniu i wrześniu. 98 procent klientów FRU.PL kupiło bilet w obie strony.


- Coraz więcej naszych klientów decydując się na spędzenie wakacyjnego urlopu w USA od razu kupuje bilet powrotny. Jest to zapewne związane z faktem, że zakup biletu w dwie strony jest korzystniejszy cenowo. Z naszych obserwacji wynika, że zazwyczaj osoby kupujące bilet na www.fru.pl spędzają za oceanem 4 tygodnie i najczęściej wyjeżdżają z osobą towarzyszącą.– mówi Joanna Woroniecka z Centrum Rezerwacji FRU.PL. – Spodziewamy się, że w przyszłym roku, po dołączeniu Polski do programu Visa Waiver, dzięki któremu Polacy będą mogli na 90 dni wyjechać do USA bez wizy w celach turystycznych lub biznesowych, zainteresowanie biletami wzrośnie o kolejne 15-20 proc.


Obecnie wyrobienie wizy w zależności od liczby chętnych trwa od 1 do 3 tygodni. Ubiegając się o wizę należy przede wszystkim dostarczyć do ambasady szereg wymaganych dokumentów, których dokładny spis możemy znaleźć na stronie internetowej Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce: www.polish.poland.usembassy.gov, a także posiadać ważny 6 miesięcy ponad planowany wyjazd do USA paszport oraz pomyślnie przejść rozmowę z konsulem.


Jak kształtują się ceny?


Linie lotnicze zdają sobie sprawę z rosnącej popularności wyjazdów do Stanów Zjednoczonych, dlatego w każdej promocji przewoźnika znajduje się oferta lotu za ocean. Poszukując promocji warto skorzystać z dostępnego na www.fru.pl mechanizmu Kalendarz lotów, dzięki któremu możemy sprawdzić ceny biletów dla interesujących nas destynacji w przeciągu trzech miesięcy i wybrać najkorzystniejszą cenowo ofertę. Inną funkcjonalnością serwisu, z której warto skorzystać jest Upoluj promocje. Ten spersonalizowany newsletter umożliwia otrzymywanie ofert na wybrane przez siebie kierunki w określonym przez nas przedziale czasowym oraz z uwzględnieniem maksymalnej ceny, jaką możemy zapłacić za bilet. Decydując się na wyjazd do USA warto kupić bilety, minimum trzy miesiące przed wyjazdem, jednak najkorzystniejszą cenowo ofertę znajdziemy rezerwując miejsca już na pół roku przed wylotem. Kupując bilet w dwie strony z wyprzedzeniem, do Nowego Jorku możemy polecieć już za 1599 złotych. Nocleg w dwuosobowym pokoju w trzygwiazdkowym hotelu na Manhattanie to koszt od około 327 złotych za dobę. Wybierając się do Chicago, możemy liczyć na podobne ceny – lot w dwie strony to koszt od 1749 złotych, nocleg w hotelu trzygwiazdkowym, w dwuosobowym pokoju kosztuje od 107 złotych za dobę od osoby. Wyjazd do Los Angeles to odrobinę większy wydatek, rezerwując bilet z odpowiednim wyprzedzeniem możemy liczyć na cenę około 2400 złotych za bilet w obie strony, koszt pobytu się w mieście, to około 245 złotych za dobę w dwuosobowym pokoju w trzygwiazdkowym hotelu.


MiastoLot w dwie stronyDoba w hotelu ***Nowy Jorkod 1603 złod 197 zł/osChicagood 1603 złod 143 zł/osLos Angelesod 2506 złod 202 zł/os


 


 


Tabela 1. Przykładowe ceny lotów i hoteli na listopad 2012 roku (obowiązujące na koniec marca). Źródło: FRU.PL.

0 komentarze: