Miasta

Euro 2012: W Poznaniu ruszyła blogosfera ‘Come & Enjoy’

28.3.12 Anonimowy 0 Comments

Poznań, Miasto Gospodarz UEFA EURO 2012™, zaprosiło obcokrajowców mieszkających w Poznaniu do współpracy przy redakcji blogów o życiu w mieście. To właśnie przedstawiciele państw z krajów, które Poznań gościć będzie podczas Mistrzostw najlepiej będą potrafili przekonać swoich rodaków, że warto przyjechać do Poznania.


Blogosfera redagowana jest w pięciu językach: angielskim, irlandzkim, chorwackim, włoskim i hiszpańskim. Strona znajduje się pod adresem www.poznan.pl/comeandenjoy.
Obcokrajowcy piszą o życiu w Poznaniu - o atrakcjach, lokalnych specjałach, najciekawszych miejscach do odwiedzenia, strefie kibica i bezpieczeństwie podczas UEFA EURO 2012™

blog_Carlo Paolicelli.JPG
blog_Raul Fernandez.JPG
blogosfera.jpg

Blog w języku włoskim redaguje Carlo Paolicelli, w Polsce od 2004 r. Prywatnie kibic piłki nożnej i fan Juventusu Turyn. Dla Chorwatów pisze Marin Zekić, w Poznaniu od ponad dziesięciu lat. Na co dzień pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Irlandczykiem jest Paul McKeown, Anglikiem Paul Newsham, a Hiszpanię reprezentuje Raul Fernandez.


Obserwujemy duże zainteresowanie Poznaniem w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy. Wiemy, że do Poznania przyjedzie kilkadziesiąt tysięcy obcokrajowców. Już dziś chcemy przybliżyć im miasto. Blogi rodaków mieszkających w Poznaniu z pewnością będą dla nich wiarygodnym źródłem informacji. Pisane z pewną dozą uśmiechu,
w atrakcyjny i dostępny sposób pokażą miasto widziane z innej perspektywy - podkreśla prezydent Poznania Ryszard Grobelny.


Blogi znajdują się na stronie internetowej: www.poznan.pl/comeandenjoy

0 komentarze: