Norwegia,

Norwegia - wybierz się obserwować wieloryby

20.10.11 Anonimowy 0 Comments

Mająca w Norwegii swoją siedzibę firma Whalesafari Andenes znana jest nie tylko z doskonale przygotowanych morskich safari – przewodnicy na statkach są bowiem ekspertami w dziedzinie biologii morza –  ale przede wszystkim z tego, że przybywający do Andenes turysta ma zagwarantowaną możliwość zobaczenia wala karłowatego, orki, kaszalota, humbaka lub innego ssaka z rodziny waleni.


Uruchomienie połączenia lotniczego pomiędzy stolicą Norwegii a Andenes stworzy nowe możliwości tworzenia pakietów wycieczkowych, do których będzie można włączyć obserwacje wielorybów, umożliwi też łatwy i względnie tani dojazd z Polski na samą północ archipelagu, z czego mogą skorzystać zainteresowani wielorybami turyści indywidualni. Tym bardziej, że siedziba Whalesafari oddalona jest od lotniska w Andenes zaledwie o 1,5 kilometra.

Samoloty Norwegiana będą obsługiwać trasę Oslo Gardermoen - Andenes od 24 czerwca do 19 sierpnia 2012 r.  w czwartki i niedziele, lot potrwa 1 godzinę i 45 minut, a ceny biletów rozpoczynają się od 499 NOK w jedną stronę.


0 comments: