Narty w Europie

Austria - w Ischgl dotrzesz na stok nową kolejką

1.12.11 Anonimowy 0 Comments

– wyposażoną w zabezpieczenia dla dzieci, 6-osobową kolejką krzesełkową oraz nowym taśmociągiem. Narciarski dzień w Ischgl można na żywo uwiecznić przy pomocy telefonu komórkowego dzięki aplikacji iSki Ischgl.Stoki Ischgl oferują w tym sezonie kilka nowości: Początkujący narciarze i dzieci mogą się cieszyć nowymi atrakcjami terenu Silvretta Arena, a w samym Ischgl jeszcze bezpieczniej i wygodniej dotrą do celu. Nowa rodzinna Sonnenbahn Bahn B5 to wyprzęgana, 6-osobowa kolejka krzesełkowa, utrzymana w nowoczesnej, charakterystycznej dla Ischgl stylistyce, która zastąpiła dotychczasowy wyciąg. Kolejka posiada specjalny automatyczny system zabezpieczeń dla dzieci. Wypadnięcie spod zabezpieczającej barierki nie będzie już możliwe, ponieważ dla każdego pasażera zamontowano przy niej własne podnóżki. Praktyczne rozwiązanie dla początkujących i dzieci. Zamkniętą barierkę łączy z podnóżkiem rurka, biegnąca między udami siedzących i utrzymująca ich pewnie na miejscu. Dzięki tej konstrukcji nawet pięcioro dzieci może w towarzystwie jednej osoby dorosłej z łatwością i wygodnie dotrzeć na górę, bo barierka zamyka się i otwiera automatycznie, a ogrzewane siedzenia zapewniają komfort. 

Również teren treningowy na Idalp został przystosowany do potrzeb początkujących. Nowy, mierzący 82 metry taśmociąg Viderböden B10 bezpiecznie i bez zbędnych komplikacji wozi wschodzące gwiazdy narciarstwa równolegle do wyciągu orczykowego Viderböden B7. Tym samym Ischgl dysponuje w sumie 44 urządzeniami wyciągowymi i zapewnia - dzięki położeniu na wysokości 1377 do 2872 metrów i rozbudowie systemu naśnieżania - stoki sięgające aż do szwajcarskiego Samnaun, pokryte śniegiem od początku sezonu  aż do maja. Na zmęczonych i głodnych czeka kolejna nowa atrakcja: bar „Panorama Salettl Idalp", oszklony pawilon z ruchomą konstrukcją dachu i ścian, znajdujący się wprost na słonecznym tarasie restauracji Panorama.

Na tym nie koniec. Każdy kto chciałby wieczorem prześledzić miniony dzień spędzony na terenie Ischgl, może to zrobić dzięki dostępnej w aplikacji iSki Ischgl funkcji śledzenia GPS. Za pomocą iPhone'a lub komórki z androidem zapis narciarskich wyczynów jest rejestrowany na smartfonie. Dostarczone informacje, takie jak maksymalna prędkość, liczba przebytych kilometrów, trasa czy czas trwania jazdy można prześledzić przy pomocy Google Earth albo na Ischgl 3-D Map.

0 comments: