Portugalia

Turyści pokochali Portugalię

2.11.11 Anonimowy 0 Comments

Portugalska branża turystyczna ma się z czego cieszyć. W okresie od stycznia do sierpnia br. odnotowała ponad 28,1 mln wykupionych noclegów w zakładach hotelarskich, ośrodkach wypoczynkowych oraz apartamentach turystycznych, z czego ponad 18,3 mln zamówili turyści zagraniczni. Jest to o ok. 2,1 mln więcej noclegów niż w tym samym okresie zeszłego roku (wzrost o ok. 8 proc.). Dane te pozwalają na optymistyczne prognozy zakładające ponad 40 mln noclegów oraz blisko 8 mln euro przychodów z turystyki za cały 2011 rok.

Najwięcej turystów zagranicznych przyjechało z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Niemiec. Turyści z Polski zajmują 11 miejsce wśród narodów najliczniej odwiedzających Portugalię. W porównaniu z poprzednim rokiem, przez pierwsze osiem miesięcy 2011 roku odnotowano ponad 35 proc. wzrost noclegów wykupionych przez turystów z Polski.

Do najchętniej odwiedzanych regionów Portugalii tradycyjnie zalicza się Algarve, Maderę oraz Lizbonę.

W okresie wakacyjnym (od czerwca do sierpnia) odnotowano ponad 15,1 mln noclegów w zakładach hotelarskich, ośrodkach wypoczynkowych oraz apartamentach turystycznych, czyli o ponad 1,2 mln więcej niż tym samym okresie w zeszłym roku (wzrost o oprawie 9 proc.). Obcokrajowcy opłacali ok. 64 proc. pobytów, co potwierdza model turystyki funkcjonujący w Portugalii, gdzie 1/3 stanowi turystyka krajowa, a 2/3 - turystyka zagraniczna. 

0 comments: