Aktualności

Zakupy grupowe szansą dla turystyki

21.7.11 Anonimowy 0 Comments

na tyle, że nie śmiemy marzyć o relaksie w SPA czy odprężeniu na ekstremalnym torze z quadami. A powinniśmy, gdyż wiedząc jak mądrze wykorzystać serwisy zakupów grupowych, pozwolimy sobie na niedostępne do tej pory luksusy. Jakie?


 


Jedną z najważniejszych zasad rządzących rynkiem zakupów grupowych w Polsce jest oferowanie zniżek na dobra czy usługi na poziomie co najmniej 50%. Tak więc im dana rzecz jest normalnie droższa, tym większa zniżka. I choć trzon kuponów zniżkowych, które można nabyć na serwisach zakupów grupowych, stanowią oferty z kategorii kosmetyki, zdrowie i gastronomia, to pojawia się już coraz więcej innych propozycji. Takich, które ocierają się o miano luksusowych.

Przykładowo w serwisie Citeam.pl już co dziesiąty kupon zniżkowy dotyczy kategorii hotelarstwo oraz motoryzacja. Te statystyki gonią coraz szybciej oferty z dziedziny rekreacji, turystyki oraz rozrywki, czyli takie, jakie według analiz agregatora zakupów grupowych, serwisu GoDealla, najbardziej życzyliby sobie Polacy. Zmiana proporcji poszczególnych kategorii ofert na rynku grupowego kupowania sprawiła, że nie trzeba się specjalnie wysilać, by znaleźć oferty z wyższej półki, do tej pory dostępnej dla Polaków zarabiających grubo powyżej średniej krajowej.


Źródło: bankier.pl


Fot. Marta Legieć

0 comments: