Aktualności

Najlepszy hotel świata

9.7.11 Anonimowy 0 Comments

Kilka drewnianych domków i namiotów leżących na terenie migracji ponad miliona gnu, zebr i gazeli rocznie kryje w sobie wiele niespodzianek. Hotel Singita Grumeti Reserves, który zdobył tytuł najlepszego na świecie w rankingu prestiżowego magazynu „Travel+Leisure”.


 


Z okien domków hotelu widać dziką Afrykę. Nic dziwnego, leży na terenie rezerwatu przyrody Serengeti National Park w Tanzanii. Przebywając tu, w zasięgu ręki ma się dzikie zwierzęta. Hotel leży na trasie migracji ponad miliona antylop gnu, zebr i gazeli. Wiele osób za widowiskowy uznaje moment moment, gdy wielokilometrowe ich stada przekraczają rzekę, stają się łatwym łupem dla drapieżników – hien, lwów, szakali.


Dzikie zwierzęta to tylko jedna a atrakcji. W Singita Grumeti Reserves są na przykład korty tenisowe. Jest też spa, siłownia i centrum jogi. Drinka można wypić tuż przy wodopoju słoni.


Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na nocleg w tym miejscu. Ceny za noc zaczynają się od 1095 dolarów. Nie ma się co dziwić, że bywają tu głównie milionerzy. Na początku XX wieku na safari przyjeżdżał tu prezydent USA Theodore Roosevelt.
Atrakcje hotelu przez znawców ocenione zostały wysoko. Według luksusowego magazynu podróżniczego „Travel+Leisure”, hotel Singita Grumeti Reserves uzyskał wynik 98,44 punktów na 100 możliwych. Zresztą afrykańskie hotele zostały ocenione bardzo wysoko.
Pierwszy z Europy – Hotel Caruso we włoskim Ravello – znalazł się dopiero na 21. miejscu.


 Oto dziesiątka najlepszych hoteli świata według magazynu „Travel+Leisure:
1. Singita Grumeti Reserves, Serengeti National Park, Tanzania
2. Singita Sabi Sand, Sabi Sand Wildtuin, Południowa Afryka
3. Royal Malewane, Kruger Area, Południowa Afryka
4. Ol Donyo Lodge, Kenya Game Parks, Kenia
5. Oberoi Udaivilas, Udaipur, Indie
6. Triple Creek Ranch, Darby, USA
7. Mandarin Oriental Dhara Dhevi, Chiang Mai, Tajlandia
8. Oberoi Rajvilas, Jaipur, Indie
9. Kirawira Luxury Tented Camp, Serengeti National Park, Tanzania
10. Serengeti Migration Camp, Serengeti National Park, Tanzania

0 comments: