Barcelona,

Europejskie miasta w Chinach

3.7.11 Anonimowy 0 Comments

Chcesz zobaczyć ciekawe europejskie miasta? Wybierz się do Chin. W pobliżu Chengdu istnieje British Town, które wygląda jak angielskie Dorchester. Jest też Thames Town koło Szanghaju, do złudzenia przypominające Bristol. W okolicy Szanghaju, na wzór niemieckiego miasta, wybudowano Anting. Chińczycy mają także swoją wersję Barcelony, Wenecji oraz prowincji Luodian miasteczko Nordic Town, wciągające w skandynawskie klimaty.

Teraz w mieście Huizhou, około 100 km na północ od granicy z Hongkongiem, powstanie wierna kopia małego miasteczka z Austrii - Hallstatt, które niedawno trafiło na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie zabraknie też sztucznego jeziora.


Władze Hallstatt są zadowolone z tego wyróżnienia. Mają nadzieję, że Chińczycy, którzy zobaczą kopię ich miasteczka, chętnie przyjadą do Austrii by podziwiać oryginał. Z drugiej strony pomysłodawcy w Chinach są zdania, że takie miejsce przyciągnie tęskniących za Starym Kontynentem Europejczyków. No, może tylko w tym przypadku zabraknie im alpejskich szczytów w zasięgu wzroku.

0 comments: