Aktualności

Do Azji z Finnair

7.7.11 Anonimowy 0 Comments

jako pierwsze będą obsługiwać bezpośrednie loty z Europy do Chongqing. Połączenie zostanie otwarte w maju 2012 roku. Nowa trasa jest wynikiem realizacji azjatyckiej strategii Finnair. Celem jest wykorzystanie wzrostu na rynkach azjatyckich i uruchomienie nowych tras do tych miejsc, które rozwijają się najprężniej.
Położone na skraju Płaskowyżu Tybetańskiego Chongqing zamieszkuje 32 miliony osób. Co więcej – przewiduje się, że w ciągu następnych pięciu lat liczba mieszkańców Chongqing wzrośnie dwukrotnie.


Potencjał rozwojowy lotniska w Chongqing jest więc ogromny. Już teraz lotnisko oferuje 140 tras do ponad 80 miast w Chinach i całej Azji, a obecnie jest w trakcie rozbudowy. Po zakończeniu rozbudowy, planowanym na rok 2015, lotnisko będzie mogło przyjąć 45 milionów pasażerów rocznie.


- Chiny stanowią kluczowy element naszej europejsko-azjatyckiej strategii. Zachodnie Chiny stanowią ważny obszar rozwoju, a nowa trasa wzmocni nasz udział w rozwijających się rynkach azjatyckich. Oprócz lotów do Chongqing linie Finnair oferują loty do Pekinu, Szanghaju i Hongkongu, łącznie 26 lotów tygodniowo – mówi Mika Vehviläinen, prezes i CEO Finnair.


Nie tylko chińskie firmy rozwijają obecnie swoją działalność w Chongqing. W ich ślad idzie również wiele zachodnich przedsiębiorstw, zwłaszcza z branży elektronicznej, motoryzacyjnej i chemicznej. Dlatego też coraz więcej osób podróżuje do Chongqing w interesach, a w związku z rozwojem przemysłowym perspektywy rosnącego zapotrzebowania na przewozy towarowe również wyglądają obiecująco.


- Chongqing to nie tylko cel podróży służbowych, ale również miasto, które ma wiele do zaoferowania turystom zainteresowanym chińską historią i przyrodą. Ponadto z Chongqing można łatwo dotrzeć do Lhasy, Xian i Kunming – mówi Juhani Nuoramo, dyrektor Finnair ds. Sprzedaży w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. - Dzięki naszym trzem lotom dziennie z Warszawy, codziennym lotom z Gdańska oraz sezonowym lotom z Krakowa, będziemy w stanie zapewnić szybkie i wygodne połączenie z Chongqing również polskim pasażerom – dodaje Nuoramo.


Nowa trasa zostanie uruchomiona w maju 2012 roku. Loty do Chongqing liniami Finnair na pokładzie Airbusa A340 będą dostępne cztery razy w tygodniu, a podróż z Helsinek do Chongqing trwać będzie osiem i pół godziny.


Oprócz lotów do Chongqing linie Finnair oferują połączenia z 10 innymi azjatyckimi miastami.


Fot. Marta Legieć

0 comments: