Nad morzem

Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce. Zapraszamy na góralski weekend

14.7.11 Anonimowy 0 Comments

Na estradzie pojawią się Kapele Góralskie Wałasi i Zbójnicy, zespół muzyczny Dzień Dobry, Zespól Mażoretek „Gracja". Swoje wyroby zaprezentują beskidzcy twórcy ludowi.


W sobotę, 16 lipca, w Wakacyjnym Centrum Siatkówki Plażowej rozegrany zostanie IX. Międzynarodowy Turniej Piłki Plażowej o Puchar Przewodniczącego Euroregionu Beskidy, w którym zagrają siatkarze z Czech, Słowacji i Polski. Turniej jest otwarty i mogą w nim uczestniczyć wszyscy amatorzy aktywnego wypoczynku na plaży. Zapisy rozpoczną się o godz. 8.30, a sam turniej o godz. 10.00. Zakończenie i wręczenie nagród odbędzie się na estradzie o godz. 18.30.
W niedzielę 17 lipca br. o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela odprawiona zostanie msza święta z działem Kapeli Góralskie Wałasi i Kapeli Góralskiej Zbójnicy.
Do udziału w imprezie promocyjnej nad Bałtykiem zaproszeni zostali przedstawiciele Euroregionu Beskidy, członkowie Beskidzkiej Izby Turystyki, Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, Starostwa Powiatowego w Cieszynie, którzy przygotowali bardzo atrakcyjną ofertę wypoczynku w Beskidach. Materiały informacyjne dostępne będą w punkcie informacji na usteckiej promenadzie. Zorganizowana zostanie wystawa fotografii pt.: „10-lat Euroregionu Beskidy".
Od piątku do niedzieli czynne będzie stoisko gastronomiczne ze specjałami regionalnej kuchni beskidzkiej.
Organizatorem imprezy jest Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wspólnie z Wydziałem Promocji Urzędu Miasta Ustka. Serdecznie zapraszamy


Tekst i zdjęcia Hubert Bierndgarski


źródło: dwumiasto.pl


0 comments: