Aktualności

Hilton Gdańsk najlepszym hotelem

9.6.11 Anonimowy 0 Comments

Równocześnie jest to jeden z pięciu hoteli wyróżnionych w naszym kraju. Malowniczo położony nad rzeką Motławą Hilton Gdańsk uplasował się na 12 miejscu w Europie i 38 miejscu na świecie, udowadniając tym samym najwyższe światowe standardy w polskiej branży hotelarskiej.


Zwycięstwo w rankingu Insiders’ Select 2011 to dla hotelu kolejne ważne wyróżnienie. Expedia jest liderem internetowej branży turystycznej, założonym w 1996 roku przez Microsoft. Expedia Insiders’ Select 2011 to ranking 500 najlepszych hoteli na świecie oparty na 500 000 ocenach użytkowników strony Expedia. Ranking ten jest połączony z opiniami ponad 500 światowych ekspertów firmy. Obecnie Expedia jest spółką giełdową notowaną na amerykańskiej giełdzie NASDAQ.


Hilton Gdańsk jest jednym z najbardziej utytułowanych hoteli ubiegłego roku w Polsce. Obiekt zaprojektowany przez Stefana Kuryłowicza w niespełna jedenaście miesięcy od otwarcia, w czerwcu 2011, został uznany za najlepszy projekt hotelowy roku w Europie Środkowej i Wschodniej (CEEQA przy współpracy z Finanncial Times). Hilton Gdańsk wraz z miastem Gdańsk został także wybrany przez New York Times jako 17. najciekawsze miejsce na świecie warte odwiedzenia w 2011. Poza tymi wyjątkowymi wyróżnieniami, hotel może się także poszczycić wygranymi w konkursach: „TOPHOTEL LUXURY” (NETMEDIA S.A.), „Debiut roku 2010”, „Hotel z pomysłem 2010” (Hotelarz), „The Best Overall Development in Poland of 2010” oraz „The Best Hotel Development in Poland of 2010” (CIJ Awards). Na światowym kongresie Dyrektorów Generalnych sieci Hilton w Stabmule w Marcu 2011, Hilton Gdańsk zdobył nagrodę za najlepsze działania marketingowe i promocyjne.


O hotelu


Hilton Gdańsk, otwarty w czerwcu 2010, jest położony w sercu Gdańskiej Starówki, bezpośrednio nad rzeką Motławą. Hotel oferuje unikalną koncepcje Urban Beach z przeszklonym całorocznym basenem na dachu i letnim tarasem, z którego roztacza się ujmujący widok na Motławę oraz Gdańską Starówkę. Obok Urban Beach zlokalizowano High 5 bar, który w letnim sezonie serwuje egzotyczne drinki i śródziemnomorską kuchnię, z kolei w sezonie zimowym stanowi kameralny i panoramiczny, zamknięty bar. Hilton Gdańsk to nowoczesny hotel, który perfekcyjnie współgra z otoczeniem, tworząc nową jakość ponadczasowej zabudowy Gdańska z dbałością o każdy szczegół, której przykładem jest atrium z jedynym w swoim rodzaju żyrandolem. Rzeźba świetlna – Seaflowers  wita gości, rozświetlając hotelowe atrium 25 tysiącami szklanych kwiatów połączonych z 9km światłowodów. Dzięki wprowadzeniu produktu nowej jakości na rynek hotelarski w Trójmieście, Hilton Gdańsk stał się w bardzo krótkim czasie jednym z najchętniej odwiedzanych hoteli przez światowej klasy artystów i polityków odwiedzających miasto.


O sieci hoteli Hilton


Hotele Hilton są stylową, nowoczesną marką i jednocześnie globalnym liderem w branży hotelarskiej. W ramach sieci funkcjonuje aktualnie ponad 530 hoteli i resortów w 76 krajach, a do końca 2011 roku swym zasięgiem ma objąć 80 krajów świata.


 


 

0 comments: