Aktualności

Finnair podbija Polskę

2.6.11 Anonimowy 0 Comments

. Od stycznia do kwietnia 2011 roku ruch lotów z Polski liniami Finnair wzrósł o 36 proc. w porównaniu do tego samego okresu w roku 2010. Szczególnie silny wzrost odnotowano w przypadku lotów Finnair właśnie do Azji – ich popularność wzrosła o prawie 45 proc. Jednocześnie liczba pasażerów podróżujących klasą biznesową zwiększyła się o ponad 117 proc.


 


- Finnair wzmacnia swoją pozycję na rynku i staje się preferowanym przewoźnikiem w podróżach do Azji – mówi Juhani Nuoramo, Dyrektor ds. Sprzedaży Finnair dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. - Podczas gdy całkowity ruch na trasach z Polski do Azji wzrósł w tym okresie o 45 proc., w przypadku pasażerów klasy biznesowej ruch na tych samych trasach wzrósł aż o 156 proc. – dodaje Nuoramo.


Wśród miast azjatyckich w szczególności wzrosła popularność Bangkoku, Seulu, Hongkongu i Szanghaju.


- Oferowane przez nas dwa razy dziennie w sezonie zimowym loty z Helsinek do Bangkoku zostały dobrze przyjęte przez polskich podróżnych i ruch na naszej trasie do Bangkoku poprawił swoje i tak dobre wyniki o 276 proc. – mówi Nuoramo. - Ruch w ramach naszych lotów do Seulu zwiększył się o 191 proc., zaś do Hongkongu i Szanghaju odpowiednio o 80 proc. i 55 proc.


28 marca linie Finnair rozpoczęły codzienne loty z Gdańska do Helsinek we współpracy z liniami Finncomm Airlines, dzięki czemu azjatyckie miasta z oferty Finnair stały się łatwiej dostępne z północy Polski.


- Sprzedaż biletów na trasie Gdańsk-Helsinki od razu osiągnęła dobry poziom, a co ciekawe, niemal 70 proc. pasażerów Finnair lecących z Gdańska kontynuowało swoją podróż liniami Finnair z Helsinek do jednego z azjatyckich miast.


Nuoramo spodziewa się, że ruch na trasach azjatyckich będzie nadal rósł dzięki nowemu codziennemu połączeniu do Singapuru, które zostało uruchomione 30. maja. - Nie tylko oferujemy szybkie połączenie z Singapurem, ale dzięki naszej rozległej sieci partnerów polscy pasażerowie mogą również w wygodny sposób podróżować z Singapuru na przykład do Australii, Malezji czy Indonezji, które stanowią doskonałe miejsce na wypoczynek.


Linie Finnair obecnie oferują loty do Helsinek trzy razy dziennie z Warszawy, codzienne loty z Gdańska oraz dwa razy w tygodniu z Krakowa w okresie pomiędzy końcem marca a październikiem.

0 comments: