Aktualności

Boeing 787 Dreamliner wylądował w Warszawie

24.6.11 Anonimowy 0 Comments

Podczas uroczystości zaprezentowano konfigurację i aranżacje wnętrza samolotów zamówionych przez LOT oraz odświeżone malowanie, które widnieć będzie na samolotach polskiego przewoźnika.- Nazwa tego samolotu nie wzięła się znikąd - lot Dreamlinerem będzie rzeczywiście spełnieniem marzenia – mówił prezes Marcin Piróg. - Jesteśmy dumni, że będziemy pierwszym europejskim przewoźnikiem, który swoim pasażerom zaoferuje zupełnie nowa jakość i komfort podróży. Dreamliner jest prawdziwym przełomem w lotnictwie. Nowoczesna konstrukcja, zaawansowane technologicznie silniki, lekkie kompozytowe materiały, obniżony poziom hałasu, bardziej przyjazne warunki na pokładzie - to tylko niektóre z cech, które zapewnią najwyższy komfort podczas podróży. W końcu linie lotnicze będą mogły wykorzystywać w swojej flocie samolot rzeczywiście gotowy na XXI wiek.


- 787 jest rewolucją w lotnictwie. Jestem dumny z tego, że mogę zaprezentować go w imieniu tysięcy pracowników z całego świata, którzy pracowali nad stworzeniem tego samolotu dla naszych klientów, linii lotniczych, i ich pasażerów - powiedział Scott Fancher, Wiceprezes Boeing Commercial Airplanes i Dyrektor Generalny programu 787.


W zamówionych przez PLL LOT samolotach będą dostępne trzy klasy serwisowe:


* biznes, z osiemnastoma fotelami całkowicie rozkładanymi do pozycji leżącej


* premium economy, mieszcząca 21 komfortowych foteli


* klasa ekonomiczna z 213 fotelami


 


Wyposażenie samolotu w nowoczesny sprzęt audio-video, nowe menu, a także specjalnie przeszkolony personel pokładowy gwarantują nowy standard podróży na trasach dalekiego zasięgu LOT-u.


LOT będzie pierwszą w Europie linia lotniczą, w której flocie pojawi się supernowoczesny B 787. Firma zdecydowała, że wykorzysta ta okazję do odświeżenia dotychczasowego malowania swoich samolotów.


0 comments: