Austria,

Biegi i nordic walking

9.6.11 Anonimowy 0 Comments


23 lipca, w ramach 2. wyścigu Ischgl Ironrun, w szranki staną najlepsi biegacze górscy Europy. Trasa będzie prowadzić wyłącznie po górskich drogach. Zawody są zaadresowane również do zwolenników klasycznego maratonu i półmaratonu. I tu ważna informacja dla zawodników - wyścig na krótkim dystansie odbędzie się na górskiej szosie w całości pokrytej asfaltem. Swoje miejsce znajdą tu zatem miłośnicy biegów miejskich. Droga z Ischgl do Idalp jest zamknięta dla ruchu i zapewnia idealne warunki do biegania w malowniczej scenerii. Na trasie długodystansowej, asfaltowa droga przechodzi na Idalp w szutrową, co oprócz urozmaicenia stanowi także ciekawe wyzwanie pod względem technicznym.
Biegacze cieszący się lepszą kondycją od Idalp wkraczają na teren wysokogórski, skąd szutrowe drogi prowadzą do Greispitz i z powrotem przez Höllkar, aż do mety na Idalp. Trasa o długości 18,5 kilometrów, z przewyższeniami sięgającymi 2070 metrów, staje się tym samym poważnym wyzwaniem. Zawody odbywają się w dwóch dyscyplinach - nordic walking i bieg górski, w trzech kategoriach: panowie, panowie masters (od rocznika 71) i panie.

Ischgl Ironrun hojnie wynagradza wytrzymałość. Każdy, kto dotrze do mety, otrzymuje prezent. Po biegu zawodnicy mają możliwość bezpłatnego skorzystania z prysznica i otrzymują wolny wstęp na kryty lub otwarty basen.

Zapisy uczestników na 2. Ischgl Ironrun trwają do środy, 20 lipca 2011, do godziny 18:00. Opłata wpisowa wynosi 15 euro. Późniejsze zgłoszenia przyjmowane są do chwili startu, za dopłatą pięciu euro. Formularz zgłoszeniowy online oraz dalsze informacje dotyczące uczestnictwa w zawodach są dostępne pod adresem www.ischgl.com.

Fot. TVB Paznaun - Ischgl

0 comments: