Aktualności

Poznań za pół ceny

27.5.11 Anonimowy 0 Comments

. Osoby odwiedzające 4 i 5 czerwca poznańskie hotele, restauracje i muzea mogą liczyć na 50 proc. rabat. Ofertę uatrakcyjni bogaty ii darmowy program turystyczny. Dla entuzjastów akcji przygotowano konkurs, w którym wygrać można weekend w najbardziej ekskluzywnych hotelach w Poznaniu.


 


– Czwarta edycja akcji „Poznań za pół ceny” zapowiada się pod każdym względem rekordowo – zapowiada Jan Mazurczak, dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, koordynatora akcji. – Cięcie cen swoich usług o połowę zaoferowało już ponad 150 partnerów, ale liczba ta rośnie z godziny na godzinę.


– Warto już dziś rezerwować sobie czas na Poznań. Taniej będzie zarówno w poznańskich hostelach, w których za nocleg zapłacimy już od 20 zł, jak i w najbardziej ekskluzywnych cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach. – zapowiada Katarzyna Nowaczyk, dyrektor serwisu otoWakacje.pl, partnera internetowego akcji. – Lista wszystkich, którzy oferują usługi turystyczne i gotowi są obniżyć ich ceny wraz z mapą obiektów, dostępna jest na stronie www.polceny.otowakacje.pl.


Menu niektórych restauracji przyprawia o zawrót głowy i obejmuje blisko 100 pozycji. Taniej będzie między innymi w „GOKO Restauracji Japońskiej”, „Le Palais du Jardin” czy w „Restauracji Pod Pretekstem”. Po raz pierwszy taniej będzie można również wypić whisky czy piwo – wśród partnerów znajdziemy m.in. ekskluzywny „Whisky Bar 88”, czeski pub „U Honzika” czy belgijski pub „Kriek”. Taniej będziemy mogli także zagrać w boule, zrelaksować się w SPA, skorzystać z przejazdu taksówką czy odwiedzić Centrum Wycieczkowe LECH oraz Makietę Dawnego Poznania. 50 proc. ceny zapłacimy także za bilet do Teatru Polskiego.


W sobotę większość muzeów otworzy swoje drzwi zupełnie za darmo. W tym roku będzie można odwiedzić m.in. Muzeum Broni Pancernej i na własne oczy zobaczyć czołg „Rudy”, znany wszystkim doskonale z serialu „Czterej pancerni i pies”. Szaleństwo wyprzedaży dotknęło i Wydawnictwo Miejskie, które w punktach informacji turystycznej będzie wyprzedawać książki o Poznaniu 50 proc taniej.


Rabaty to jednak nie wszystko. W weekend 4-5 czerwca na turystów czeka także bogaty i unikalny program turystyczny. Po raz pierwszy będzie można obejrzeć XIX-wieczny pruski Fort I. Turystów oprowadzać będą przewodnicy ubrani w historyczne mundury, na miejscu powstanie obóz wojskowy, pojawią się zabytkowe pojazdy oraz wojskowa grochówka. Bezpłatnie będzie można zwiedzić Poznań, spacerując Szlakiem Piwnym i Modernizmu. Otwarte zostaną podziemia kościoła farnego czy komnaty Zamku Cesarskiego. W ramach akcji odbędą się także przechadzki Traktem Królewsko-Cesarskim, po którym oprowadzać będą przewodnicy w monarszych strojach.


Dla największych entuzjastów akcji przygotowano konkurs! Do wygrania są vouchery na pobyt weekendowy dla dwóch osób w Sheraton Poznań Hotel oraz IBB Andersia Hotel, które można wykorzystać do końca sierpnia. Wystarczy zaproponować hasło reklamujące imprezę, albo stworzyć plakat imprezy. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: biuro@plot.poznan.pl do końca maja. Rozstrzygnięcie konkursu  2 czerwca 2011 roku.


Szczegóły dotyczące akcji „Poznań za pół ceny” oraz jej partnerów znajdują się na stronie www.polceny.otowakacje.pl


(informacja prasowa)

0 comments: