ciekawe miejsca w Walencji,

Hiszpania: Trzy powody aby zwiedzić Walencję

20.10.10 Anonimowy 0 Comments

W Walencji (Hiszpania) przez 300 dni w roku świeci słońce, a średnia roczna temperatura oscyluje wokół 19 stopni, nic zatem dziwnego, że mają tam miejsce najważniejsze wydarzenia sportowe: - samochodowe - Formuła 1 Grand Prix Europy, jeździeckie - Global Champions Tour, Tennis Open 500, Moto GP, piłkarska Liga Mistrzów, żeby wymienić tylko kilka.Walencja stanowi mieszankę kulturową, w której to, co stare i tradycyjne przeplata się z tym, co nowoczesne. Odwiedzając Walencję turyści zawsze znajdą tutaj atrakcje: tradycyjny hiszpański festiwal lub ekscytujące wydarzenie o znaczeniu międzynarodowym.

Najbardziej słynne coroczne imprezy to: MTV Winter Festival, Święto Ognia (Fallas de Valencia), Campus Party, Śródziemnomorski Festiwal Operowy, Bitwa Pomidorowa i odbywający się nieopodal Walencji FIB Music Festival.


W Walencji, której historia sięga dwóch tysięcy lat wstecz, turysta może przechadzać się zaułkami meandrującymi między zabytkowymi budowlami lub alejkami parkowymi w otoczeniu bujnej zieleni, podziwiać zapierające dech w piersiach nowoczesne budownictwo lub krajobraz wybrzeża, spacerując po cudownych plażach i nadmorskich promenadach. Gdyby tego było za mało, skusi nas hiszpańska kuchnia, w której jest miejsce zarówno dla restauracji z najwyższą liczbą gwiazdek Michelina, jak i tradycyjnych dań jak paella, horchata i „Agua de Valencia”.


Walencja z pewnością nie zawiedzie żadnego głodnego atrakcji i wrażeń turysty!


1.    Międzynarodowe Imprezy Sportowe

W Europejskiej Lidze Mistrzów FC Valencia grała mecze m.in. z Manchester United i Glasgow Rangers. Miasto było także gospodarzem Grand Prix Formuły 1, Global Champions Tour i wielu innych imprez.

Zbliżają się wyścigi motocyklowe MotoGP Walencja rozgrywane na torze Ricardo Tormo Circuit. Ostatniej rywalizacji sezonu zawsze towarzyszy wzrost adrenaliny, bo stawką nie jest tylko miejsce na podium, ale tytuł Mistrza Świata.


2.    Nocne życie Walencji

Walencja nocą staje się miastem tętniącym życiem, a to dzięki licznym miejscom, w których można spędzić miło wieczór, lub nawet bawić się do rana. Zgodnie ze śródziemnomorskim rozkładem dnia, nocne życie Walencji zaczyna się o północy, puby są otwarte do 3:30 nad ranem, a kluby nocne do białego rana. Wielotarasowe letnie ogródki kawiarniane pojawiają się wiosną i znikają dopiero późną jesienią, kiedy temperatury spadają, nie pozwalając cieszyć się dłużej wspaniałym nadmorskim powietrzem przy blasku księżyca.

Wędrówkę po nocnej Walencji warto zacząć od najbardziej rozrywkowej w mieście dzielnicy Carmen. Jej ulice pełne są pubów, klubów, barów urządzonych w różnym stylu. Zaś w dzielnicy Ruzafa powstało ostatnio kilka miejsc, w których spotykają się najciekawsze osobowości miasta. Młodszym amatorom nocnego życia polecamy zlokalizowany w centrum Plaza de Canovas, a trochę starszym – Królewską Marinę Juana Carlosa I, w której, nad samym brzegiem Morza Śródziemnego, mieszczą się ekskluzywne bary i restauracje.


3.    Wyśmienite jedzenie

Walencka kuchnia prezentuje bogaty wachlarz smaków, kolorów i zapachów. Wpływy śródziemnomorskie w połączeniu z rolniczym zapleczem miasta - rozległymi polami uprawnymi dostarczającymi świeżych warzyw i owoców, lokalnym rybołówstwem i myślistwem czynią każde danie indywidualnym dziełem sztuki.

Miejscowe dania z ryżem, uprawianym w okolicach Albufery, umiejętnie skomponowane z warzywami, różnymi gatunkami mięs i rybami znalazły uznanie na świecie i znane są pod nazwą paelli.

Obecnie tradycyjna hiszpańska kuchnia z okolic Walencji harmonijnie splata się z najnowszymi trendami sztuki kulinarnej, tworząc wyśmienite w smaku dania. Nie należy zapominać także o deserach, wywodzących się z kuchni arabskiej jak:  arnadi (ciasto z dyni, słodkich ziemniaków i orzechów), horchata (słodki napój z orzechów, migdałów, sezamu), arrop i tallaetes (owoce w słodkim syropie), i turrones (deser z migdałów, wody różanej i miodu).


Do Walencji najtaniej można się dostać lotem z przesiadką w Barcelonie, Mediolanie, Rzymie lub Madrycie.

Przykładowy lot do Walencji z Warszawy przez Barcelonę w czasie długiego weekendu w listopadzie (11-14.11), kosztuje około 800 zł. Trzeba się jednak liczyć z długim czasem oczekiwania na lotnisku w Barcelonie, zarówno na samolot do Walencji jak i powrotny do Warszawy.


źródło www.skyscanner.pl.


0 comments: