Eisgrat,

Stubai śnieżny raj dla entuzjastow bialego szalenstwa

27.10.10 Anonimowy 0 Comments

Zima to pora roku, na którą z utęsknieniem czekają wszyscy miłośnicy nart, desek snowboardowych, sanek, czy biegówek. Tych, którzy już nie mogą doczekać się rozpoczęcia polskiego sezonu, zapraszamy do Doliny Stubai, w której o jesieni dawno już zapomniano. Swoich sił będzie można spróbować w jednym z czterech, nowoczesnych ośrodków narciarskich, które oferują ponad 100 km świetnie przygotowanych tras.

Na lodowcu Stubai, największym lodowcowym terenie narciarskim w Austrii, sezon zimowy zaczyna się w październiku a kończy w czerwcu. To śnieżne królestwo ma do zaoferowania 110 km stoków o różnych poziomach trudności zarówno dla narciarzy i snowboardzistów
oraz specjalne trasy dla rodzin i osób po 50 roku życia (stok Comfort).

Nowości w Dolinie Stubai

W tym roku w stacji Eisgrat zostanie otwarta nowoczesna restauracja z obsługą kelnerską Schaufelspitz i restauracja samoobsługowa Eisgrat. Ciekawostką jest otwarcie położonej najwyżej na świecie fabryki makaronu (2900 m n.p.m.!), dzięki której będzie można zjeść na stoku świeżutką pastę. Kolejną nowością jest także zjeżdżalnia linowa Flying Fox przy Gamsgarten.

Nuda? Nie w Dolinie Stubai

Dolina Stubai oferuje swoim gościom wiele atrakcji. Na terenie ośrodka narciarskiego Schlick 2000, położnego powyżej Fulpmes, można zjechać najdłuższą, pokrytą śniegiem trasą zjazdową. Wszystkich miłośników mocniejszych wrażeń zapraszamy do Sennjoch, gdzie znajduje się funpark. Rodziny z dziećmi powinny natomiast wybrać stoki w Serles koło Mieders. W okolicach Neustift, gdzie znajduje się ogromna ilość wyciągów swoje ulubione miejsca znajdą zarówno fani nart, jak i snowboardu. To także doskonałe miejsce do uprawiania spacerów na rakietach śnieżnych, nordic walkingu, a także organizacji kuligów
i nocnych zjazdów sankami.

Dolina Stubai przyjazna dzieciom

W tym roku po raz drugi niemiecki automobilklub ADAC uznał w swoim przewodniku Stubaital za najbardziej przyjazny rodzinom teren narciarski. O tak dobrym wyniku zadecydowały m.in. oferta bezpłatnych zjazdów dla dzieci poniżej 10 roku życia a także ciekawe oferty szkółek narciarskich dla dzieci, takich jak: BIG Family Ski Camp na lodowcu Stupai, czy Ronny’s Kinderland w Schlick 2000.

Dzieje się

Zbliżające się wydarzenia:

  • 30 października będziemy świętować rozpoczęcie zimy na lodowcu Stubai, co zbiegnie się w czasie z obchodami festiwalu Oktoberfest.

  • Pomiędzy 4 a 7 listopada odbędzie się SportScheck Gletscher Testival – największy festiwal sprzętu narciarskiego w Alpach. W tym roku będzie można zobaczyć aż 3 500 artykułów.

  • 11 grudnia 2010 r. ośrodek Schlick 2000 w Fulpmes rozpocznie sezon zimowy koncertem na świeżym powietrzu, który odbędzie się na terenie górnej stacji.
    W programie zobaczymy m.in. pokazy kaskaderskie a także pokazy fajerwerków.


 

***


Dolina Stubai oddalona jest o jedyne 20 minut drogi od Innsbrucku (stolica Tyrolu). Można tam bez problemów dotrzeć samochodem, pociągiem, bądź samolotem. Lodowiec Stubai, największy lodowcowy teren narciarski w Austrii, oferuje turystom 110 km stoków narciarskich, które od października do czerwca są stale ośnieżone (lodowiec Stubai został zwycięzcą portalu www.snow-online.de w kategorii “śnieg gwarantowany”).

 

Doskonale przygotowane stoki czekają również na entuzjastów białego szaleństwa w centrum narciarskim Schlick 2000 w miejscowości Fulpmes, ośrodku przeznaczonym dla rodzin - “Serles Lifts” niedaleko Mieders oraz “Elfer Lift” w Neustift. Dzięki specjalnej ofercie dla rodzin, dzieci poniżej 10. roku życia mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów w towarzystwie rodzica na wszystkich wyciągach w dolinie Stubai.

 

0 comments: