Afrodyta,

Piękny Cypr przyciąga jak magnes

20.7.12 Anonimowy 0 Comments

Jak wygląda Wyspa Afrodyty i dlaczego turyści są w stanie wydać tu na zwiedzanie każdy grosz, opowiada Ewa Ioannou,  Polka mieszkająca na wyspie z rodziną od 17 lat, licencjonowany przewodnik po Cyprze, także tłumacz i konsultant.


- Cypr przyciąga jak magnes. Zdarza się, że ludzie wydają tu majątek, żeby tylko móc zobaczyć jak najwięcej.

- Jest tak w rzeczywistości. Spotykałam już osoby, zwłaszcza studentów, którzy przyjeżdżali na Cypr i za zarobione właśnie tu pieniądze, zwiedzali ten niezwykły zakątek świata.


- Dlaczego niezwykły? Przecież na Morzu Śródziemnym nie brakuje wysp? Czego ludzie szukają właśnie na Cyprze?

- Niezwykły bo bogaty w historię i pełen tajemnic. Byli tu tacy, którzy przyjechali specjalnie by odnaleźć zaginioną Atlantydę i tacy, którzy poszukiwali śladów krzyżowców, Templariuszy. Albo też tacy, którzy brali życie całymi garściami by przeżyć prawie wszystko - zwiedzali zabytki od okresu kamienia łupanego przez starożytność, czasy bizantyjskie, średniowieczne, aż po dziś. Kosztowali cypryjskiego meze - smacznych i zdrowych potraw, degustowali Commanderię (wino deserowe), jeździli na koniach, grali w golfa, jeździli na rajdy rowerowe, wspinali się na strome skały w Górach Trodos, nurkowali. Tu naprawdę można zgłębiać historię i robić niemal wszystko.


- Ale chyba nie można jeździć na nartach?

- Zimą można.


- Jakie rejony Cypru uznawane  są za najatrakcyjniejsze?

- Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są cieple plaże i idealnie czyste morze. Są też energetyczne miejsca do medytacji. Wielu Polaków to botanicy z zamiłowania. Cypr to dla nich raj - oferuje im ponad 2000 gatunków roślin. Aby je obserwować, najlepiej pojechać w Góry Troodos. Ale aby naprawdę poznać tą wyspę najlepiej wynająć licencjonowanego przewodnika lub wykupić wycieczki fakultatywne z przewodnikiem. Specjalista sprawi, że nie będziemy narażeni na błądzenie po omacku, poznamy wiele ciekawych i magicznych miejsc. Polacy, którzy tu wypoczywają lub pracują, zwiedzają Wyspę Miłości zazwyczaj sami i nawet jeśli są tu wielokrotnie lub wiele lat, to i tak nie poznają Cypru tak, jak poznają go turyści, którzy korzystają z wiedzy i doświadczonych "Ambasadorów Cypru", czyli licencjonowanych przewodników.


Jeśli chcesz skontaktować się z Ewą Ioannou, licencjonowanym przewodnikiem po Cyprze, zadzwoń lub pisz:
tel.: 00357 99599210
email: ewa.ioannou@op.pl


0 comments: