Aktualności

Komunikat OLT Express w sprawie awaryjnego lądowania

17.5.12 Anonimowy 0 Comments


Na pokładzie samolotu znajdowało się 147 Pasażerów oraz 8 członków załogi. Po wylądowaniu samolotu, Pasażerów sprawnie ewakuowano zgodnie z obowiązującymi procedurami. Według informacji potwierdzonej przez załogę rejsu, wszyscy Pasażerowie są bezpieczni i zdrowi.

Gdy samolot znajdował się na wysokości przelotowej z przyczyn, które teraz ustalamy, nastąpiła dekompresja kabiny, która wywołała wypadnięcie masek tlenowych. Zgodnie z procedurami Kapitan podjął decyzję o wykonaniu awaryjnego lądowania. W czasie uwolnienia masek tlenowych wypadł jeden z generatorów produkujących tlen, który prawdopodobnie uległ zatarciu i doszło do iskrzenia się urządzenia (widoczny był płomień). Urządzenie wypadło na wykładzinę i zostało natychmiast ugaszone przez personel pokładowy.

Po awaryjnym lądowaniu w Sofii Pasażerowie zostali sprawnie ewakuowani, a następnie przewiezieni do terminalu, gdzie otrzymali opiekę i darmowe posiłki.

O godzinie 18:05 polskiego czasu samolot Bułgarskich Linii Lotniczych Air Via (również Airbus A320) wystartował do Hurgady. Wszyscy Pasażerowie zdecydowali się na kontynuowanie podróży. Na pokładzie samolotu zostanie zapewniony Pasażerom ciepły posiłek.

0 comments: