Alcatraz Hotel,

W Londynie pojawił się hotel-więzienie

17.3.12 Anonimowy 0 CommentsW Londynie otwarto właśnie niecodzienny hotel. W Alcatraz Hotel każdy może poczuć się jak w prawdziwym więzieniu, jakie funkcjonowało przed laty w USA.


W Alcatraz Hotel goście płacą za możliwość przespania się we wzorowanym na celi pokoju. Wszystko przypomina słynne kalifornijskie więzienie Alcatraz. Starannie odtworzone miejsca dają poczuć smak życia za kratami.

Klienci tego miejsca muszą nastawić się na przygodę. Gdy zostają "więźniami" Alcatraz Hotel, tracą wszystko co przynieśli ze sobą, nawet ubrania. Zamiast nich, otrzymują więzienne uniformy. Gdy przechodzą do cel, pojawiają się makiety z osławionych więźniów sławnego więzienia na wyspie USA - Al Capone i George "Machine Gun" Kelly.

W hotelu - więzieniu nie jest łatwo. Wszystkie zasady są ściśle przestrzegane. Cisza nocna trwa przez całą dobę. Aby "zarobić" na swój pobyt, skazani dostają różne zadania - np. dzianie szalika z przędzy (z zawiłych instrukcji) lub modelarstwo - układanie konstrukcji z klocków Lego. Porządku pilnują strażnicy, którymi tak naprawdę są aktorzy.

W przeciwieństwie do tego co jadali więźniowie w prawdziwym Alcatraz, w brytyjskim hotelu jedzenie jest zupełnie przyzwoite. Niektórzy mówią, że wszystko dlatego, że gospodarze obawiają się zamieszek. Całkiem możliwe. Tak czy siak, goście w menu mogą znaleźć polędwiczkę z grilla w zadymionym sosie, grillowanego kurczaka i burgera Portobello Market. Są też wina - czerwone i białe.

Jeśli ktoś ma ochotę na interaktywną zabawę, Alcatraz Hotel znajdzie przy 25-28 Field Street Kings Cross, London.

Ponieważ zainteresowanie jest duże, zalecana jest wcześniejsza rezerwacja.

0 comments: