Miasta

Poznajmy zagranicznych kibiców jeszcze przed EURO 2012!

2.2.12 Anonimowy 0 Comments

Jak długo przed rozpoczęciem meczu pojawią się na stadionie? Czego oczekują od Stref Kibica i serwisu w Polsce? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas warsztatów, zorganizowanych przez spółkę PL.2012 we współpracy z Miastami Gospodarzami. Wezmą w nich udział kibice z Rosji, Czech, Irlandii, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i przedstawiciele europejskiej federacji kibiców FSE (Football Supporters Europe). Podczas warsztatów goście uzyskają kompleksową wiedzę na temat przygotowań do Turnieju w Miastach Gospodarzach oraz oferty Polski na Euro 2012 dla wszystkich, którzy wybierają się na Mistrzostwa.


 Podczas warsztatów nie tylko kibice będą odpowiadać na pytania – przedstawiciele PL.2012 i Miast Gospodarzy przekażą im kompleksowe informacje na temat stadionów, stref kibica, zakwaterowania, transportu, opieki medycznej i konsularnej, bezpieczeństwa, a także atrakcji turystycznych. Po zakończeniu warsztatów w każdym z Miast Gospodarzy zostanie zorganizowany objazd po mieście, podczas którego kibice będą mogli poznać wszystkie kluczowe z punktu widzenia organizacji Turnieju punkty: stadiony, dworce, lotniska, Strefy Kibica, atrakcje turystyczne. Uczestnicy warsztatów zapoznają się także z miejscami, w których podczas mistrzostw działać będą Ambasady Kibiców.

- Zależy nam na tym, żeby wiedza uzyskana przez nas od kibiców była jak najpełniejsza. Dlatego przygotowaliśmy ankiety, które już zostały do nich rozesłane – mówi Dariusz Łapiński, Koordynator Projektów Kibicowskich w PL.2012. - Odpowiedzi otrzymamy jeszcze przed rozpoczęciem cyklu naszych spotkań, dzięki temu podczas warsztatów będziemy mogli rozmawiać o bardzo szczegółowych kwestiach. My z kolei przekażemy kibicom komplet informacji na temat przygotowań do Turnieju i jego planowanego przebiegu w Miastach Gospodarzach. Naszymi gośćmi nie są bowiem przypadkowe osoby, lecz przedstawiciele zagranicznych stowarzyszeń kibiców – doświadczeni eksperci, którzy podczas EURO 2012 utworzą mobilne Ambasady Kibiców, aby udzielać informacji i praktycznej pomocy swym rodakom.

Warsztaty odbędą się na przełomie stycznia i lutego 2012 r.: we Wrocławiu 31 stycznia, w Warszawie 2 lutego, w Poznaniu 7 lutego, a w Gdańsku 9 lutego.

0 komentarze: