Direct Entry Captain Program,

Zostań kapitanem. Wizz Air rekrutuje pilotów

14.3.23 mm 0 Comments

Wizz Air zaprasza doświadczonych pilotów do dołączenia do unikalnego programu WIZZ „Direct Entry Captain Program”, przeznaczonego dla wykwalifikowanych pilotów Airbusa, którzy przejdą szeroko zakrojony program doskonalenia Command Upgrade Program.

Direct Entry Captain Program to program dla pilotów z całego świata, motywujący i oferujący możliwość rozpoczęcia kariery w Wizz Air
 
Program Wizz Air oferuje wiele możliwości dla pierwszych oficerów, którzy chcieliby zrobić kolejny krok w swojej karierze Flight Crew. Wraz z rozwojem kierunków Wizz Air w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, przyszli kapitanowie dołączą do Wizz Air w czasie pełnym wielu możliwości.
Program szkoleniowy jest stworzony przez Wizz Air, aby pomóc i zachęcić przyszłych kapitanów do wybrania przez nich ścieżki zawodowej. Kandydaci będą szkolić się przez około 6 miesięcy i po pomyślnym ukończeniu programu dołączą do Wiz Air na stanowisku kapitana. Program jest zaprojektowany w unikalny i przystępny finansowo sposób. Przy przystąpieniu do szkolenia w ramach programu “Direct Entry Captain Progra” naliczana jest kaucja w wysokości 10 000 EUR, która jest odejmowana od wynagrodzenia w ratach w wysokości 500 EUR miesięcznie przez okres 20 miesięcy, po pomyślnym zakończeniu programu.

Linia lotnicza zamierza zatrudnić 120 kapitanów dla Wizz Hungary i Wizz Malta w 2023 roku, z czego 25 obejmie stanowisko dowódcy bezpośrednio po programie. Program jest obecnie dostępny w Europie. Wizz Air aktywnie rekrutuje pilotów z uprawnieniami na dany typ samolotu z licencją EASA, którzy mają nieograniczone prawo do życia i pracy w UE lub Albanii, Bośni i Hercegowinie, Gruzji, Mołdawii, Macedonii Północnej i Serbii.
 
Kandydaci dołączający do Wizz Air w ramach programu Directly Entry Captain będą mieli możliwość obsługi stale rosnącej floty młodych, ultranowoczesnych i zrównoważonych samolotów Airbus na ponad 950 trasach do prawie 200 miejsc docelowych w ponad 50 krajach. Wizz Air jest zaangażowany w rozwój i dobre samopoczucie swoich pilotów, zapewniając konkurencyjne wynagrodzenia, wiodące w branży szkolenia oraz elastyczne i stałe rozkłady lotów w celu poprawy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Dzięki ambitnym planom Wizz Air, do 2030 roku linia chce ponad trzykrotnie powiększyć swoją flotę do 500 samolotów.
Zainteresowani kandydaci mogą aplikować do programu bezpośrednio na stronie Wizz Air Career.
 
Ludwig Andre, absolwent programu Direct Entry Captain powiedział: 
- Direct Entry Captain Program to wspaniały program dla pilotów z całego świata, motywujący i oferujący możliwość rozpoczęcia kariery w jednej z najszybciej rozwijających się firmie w Europie z wieloma możliwościami dalszego rozwoju. Minęły 4 lata, odkąd pełnię funkcję kapitana w Wizz Air i nadal cieszę się każdym startem i lądowaniem, będąc wdzięcznym za możliwość uczestniczenia i ukończenia tego programu. W międzyczasie zostałem instruktorem liniowym i niedawno dołączyłem do zespołu rekrutacyjnego. Moja historia jest jedną z wielu udanych historii w tej firmie i może stać się również Twoją.

0 comments: