Allgäu,

Niemcy. Pierwsza wegetariańska chata w Alpach

20.3.23 mm 0 Comments

W regionie Allgäu, na wysokości 1180 metrów, Silvia Beyer prowadzi pierwszą wegetariańską chatę w Alpach.

Silvia Beye stworzya w Allgäu pierwszą wegetariańską chatę w Alpach w Niemczech
 
 Podstawą kuchni są regionalne dania, których Silvia nauczyła się od swojej matki i babci. W jej chacie wszystko jest w zgodzie z naturą, przyjazne dla planety – i ludzi, bo jak wiadomo „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Od dzieciństwa na farmie w regionie Allgäu ta wspaniała gospodyni czuła bliski związek z naturą. Jej mama i babcia również przywiązywały dużą wagę do odpowiednio przygotowanego regionalnego jedzenia.  
 

- Chata jest uroczo rustykalna i oferuje ciepłe powitanie oraz wegetariańskie jedzenie - mówi Beyer, wyjaśniając koncepcję Hündeleskopfhütte.
 
Silvia Beyer  mieszkała przez pewien czas w Idaho, na skraju Gór Skalistych. Postanowiła powrócić, choć czuła się tam jak w domu. Jest jednak przekonana, że jej decyzja o powrocie do Niemiec była słuszna.
 
- Najszczęśliwsza jestem w górach, w mojej ojczyźnie - tłumaczy. - Nigdzie nie ma takiego miejsca jak Allgäu, z pięknymi krajobrazami i ludźmi o otwartych umysłach, którzy cenią sobie swoje tradycje. Dla wielu ludzi to miejsce mistyczne.

 

Jaka jest najpopularniejsza pozycja w menu?  

 
Käsespätzle w stylu Allgäu! Miejscowi też są jego wielkimi fanami. Innym zdecydowanym faworytem jest wegańska, bezglutenowa lasagne, zrobiona z cukinii zamiast arkuszy makaronu i masła migdałowego zamiast sera. To hit dla wszystkich, nie tylko dla wegan.
 
 za germany.travel
 

 

0 comments: