Airbnb,

Dubaj światowym liderem we wprowadzaniu udogodnień do pracy zdalnej

23.1.23 mm 0 Comments

Każdy, kto chce mieszkać i pracować w Dubaju, może teraz skorzystać z centrum centrum pracy zdalnej, w którym znajdzie informacje na temat  długoterminowego zakwaterowania, a także wymogów wjazdowych i zasad wizowych. 

 

Airbnb we współpracy z Departamentem Gospodarki i Turystyki Dubaju (DET) ogłosiło uruchomienie centrum pracy zdalnej w Dubaju, punktu kompleksowej obsługi dla początkujących pracowników zdalnych.

Dubaj jest światowym liderem we wprowadzaniu udogodnień do pracy zdalnej.

Na początku tego roku Airbnb uruchomiło inicjatywę „Żyj i pracuj gdziekolwiek”, aby wskazać różne destynacje turystyczne przyjazne pracownikom. Dubaj został wybrany jako jeden z 20 kierunków na świecie, obok m.in. Wysp Kanaryjskich, Tajlandii i Karaibów.
 
 
Czytaj też
 

Dzięki programowi „Żyj i pracuj gdziekolwiek” Airbnb oraz Departament Gospodarki i Turystyki Dubaju będą promować miasto wśród pracowników zdalnych poszukujących zakwaterowania i wskazówek dotyczących ich długoterminowych pobytów.
 
- Dubaj jest światowym liderem we wprowadzaniu udogodnień do pracy zdalnej. W miarę jak ten trend się nasila, chcemy współpracować, aby ułatwić ludziom korzystanie z nowo odkrytej elastyczności pracy i podróżowania oraz pomóc miastu wykorzystać korzyści ekonomiczne tego nowego rodzaju turystyki - powiedziała Velma Corcoran, Kierownik regionalny na Bliski Wschód i Afrykę w Airbnb.

Miliony ludzi są coraz bardziej elastyczne w kwestii miejsca zamieszkania i pracy. Mniej więcej jeden na pięciu gości na całym świecie korzystał z Airbnb do pracy zdalnej podczas podróży w 2021 r. — trend ten utrzymywał się w pierwszym kwartale 2022 r., a długoterminowe pobyty były na rekordowo wysokim poziomie - ich wielkość wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 r. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 r. liczba wyszukiwań podróży międzynarodowych w pojedynkę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w celu długoterminowego pobytu również wzrosła o ponad 280% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. Dubaj znalazł się w pierwszej trójce miast na świecie, w których najliczniej mieszkają nomadzi na stanowiskach kierowniczych w 2022 r. według Savills Executive Nomad Index. 
 
- Globalna łączność Dubaju i probiznesowy ekosystem w połączeniu z reformą ułatwiającą otrzymywanie wiz podkreśliły status miasta jako wiodącego centrum dla pracowników zdalnych, opierając się na zaangażowaniu Dubaju we wspieranie rozwoju biznesu.
Miasto jest już domem dla ponad 200 narodowości, które cieszą się wieloma możliwościami rozwoju kariery i ofertami dotyczącymi stylu życia. Od światowej klasy sklepów detalicznych po restauracje nagrodzone gwiazdkami Michelin i lokalną kuchnię, piaszczyste plaże, parki tematyczne oraz ciekawą ofertę kulturalną – Dubaj ponownie jest gotowy na powitanie gości ze świata, tym razem we współpracy z Airbnb - powiedział Issam Kazim, Dyrektor generalny Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing.
 
Airbnb opublikowało niedawno przewodnik dla administracji publicznej i destynacji, w którym przedstawiono zalecenia dotyczące tego, w jaki sposób społeczności mogą skorzystać ekonomicznie na wzroście liczby pracowników zdalnych. Przewodnik Airbnb dotyczący życia i pracy w dowolnym miejscu: jak społeczności mogą odnieść korzyści z pracowników zdalnych jest oparty na spostrzeżeniach, danych i doświadczeniach Airbnb we współpracy z 20 destynacjami, które wykorzystują potencjał pracy zdalnej, a także na analizie programów dla pracowników zdalnych na całym świecie.0 comments: