Dubaj,

Dubaj poraz kolejny ulubionym kierunkiem turystycznym na świecie

23.1.23 mm 0 Comments

Dubaj najchętniej odwiedzanym miastem na świecie. Już drugi rok z rzędu zdobył tytuł pierwszej destynacji turystycznej na świecie w rankingu TripadvisorⓇ Travellers’ Choice Awards, umacniając swoją pozycję ulubionego kierunku turystycznego. 

Wyróżnienie wspiera cel niedawno uruchomionej Agendy Gospodarczej Dubaju D33, jakim jest umocnienie statusu Dubaju jako jednego z trzech najlepszych na świecie destynacji turystycznych i biznesowych.Pierwsze miejsce Dubaju zostało ogłoszone przez TripadvisorⓇ, największą na świecie platformę informacji turystycznych, podczas corocznego konkursu Travellers’ ChoiceⓇ Best of the Best Destination Awards 2023.

Zwycięzcy nagrody Tripadvisor Travellers' Choice Award są wybierani przez miliony podróżnych z całego świata, którzy przedstawiają swoje własne i uczciwe opinie na temat miejsc docelowych, atrakcji oraz doświadczeń. Pod uwagę brano zarówno jakość, jak i liczba recenzji destynacji w okresie 12 miesięcy od 1 listopada 2021 r. do 31 października 2022 r.

- Najwyższe miejsce w rankingu podróżnych z całego świata odzwierciedla wizję przywództwa mającą na celu przekształcenie Dubaju w najlepsze na świecie miejsce turystyczne i biznesowe, zgodnie z kluczowym celem Agendy Gospodarczej Dubaju D33 - skomentował Jego Wysokość Szejk Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, Książę Koronny Dubaju i Przewodniczący Rady Wykonawczej Dubaju.

- Dubaj nadal podejmuje znaczące kroki, aby pozostać w czołówce globalnej turystyki, a ta nagroda jedynie motywuje nas dalej i napędza do cięższej pracy, aby utrzymać się w czołówce w nadchodzących latach - powiedział Issam Kazim, dyrektor generalny Dubai Corporation for Tourism & Commerce Marketing (DCTCM). - Utrzymanie naszej pozycji jako destynacji nr 1 w plebiscycie Travellers' Choice Awards Tripadvisor jest nagrodą za nieustanne wprowadzanie innowacji i dostosowywanie się do zmieniającego się charakteru podróży, tworzenie wyjątkowych wrażeń dla gości na każdym kroku oraz skuteczne dostosowywanie oferty Dubaju do różnych potrzeb i segmentów. Dubaj jako miasto, które jest zawsze w ruchu, ma wyjątkową zdolność do zaskakiwania i zachwycania zarówno nowych, jak i powracających gości swoją stale rosnącą różnorodną ofertą, przy jednoczesnym zachowaniu nienaruszonej autentyczności i tradycji. Z powodzeniem przekazaliśmy to przesłanie światu, ożywiając to miejsce w ramach serii globalnych kampanii przy wsparciu ponad 3000 partnerów na całym świecie, zapewniając międzynarodowej publiczności wgląd w najbardziej charakterystyczne i unikalne lokalizacje miasta, takie jak Muzeum Przyszłości. Naszym celem na rok 2023 i kolejne lata będzie stymulowanie i wspieranie wzrostu poprzez tę mozaikę doświadczeń we wszystkich naszych filarach turystyki, od rozrywki przez zakupy po doświadczenia kulturalne i kulinarne.

Według najnowszych danych opublikowanych przez Departament Gospodarki i Turystyki Dubaju, w okresie od stycznia do listopada 2022 r. Dubaj odwiedziło 12,82 mln międzynarodowych gości nocujących, co przewyższa liczbę 6,02 mln turystów, których Dubaj przyciągnął w analogicznym okresie w 2021 r. W tym 11-miesięcznym okresie, 794 obiekty hotelowe z ponad 145 098 pokojami również otworzyły swoje drzwi dla gości, osiągając wysokie obłożenie na poziomie 73%, co jest jednym z najwyższych wskaźników obłożenia na świecie.

0 comments: