Birsztany,

Litwa | Odpoczynek w uzdrowiskach

7.12.22 mm 0 Comments

Nie ma lepszego momentu, by poczuć spokojny klimat kraju, niż po maratonie świąt Bożego Narodzenia. Kampania "Świąteczny stres? Pozbądź się go na Litwie!" zaprasza do zrelaksowania się po świątecznym pośpiechu w bezstresowym otoczeniu. Dzięki uzdrowiskom, które zajmują się masażem, terapią i sauną, a także otaczającym je naturalnym krajobrazom, Litwa oferuje wysokiej jakości wypoczynek, który odmłodzi nawet Świętego Mikołaja po podróży saniami dookoła świata.

Odnowa biologiczna jest częścią codziennego życia na Litwie, najlepiej widać to w miastach takich jak Druskienniki czy Birsztany fot. Atostogų parkas

- Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób czuje się wykończona po świętach, po tym jak musiały wydać pieniądze na prezenty i przygotować się na świąteczne spotkania oraz spieszyły się, aby ze wszystkim zdążyć na czas. Dlatego odpoczynek może być najlepszym prezentem, jaki można sobie podarować w tym roku - powiedziała Dovilė Seliukė, szefowa marketingu i komunikacji w Lithuania Travel. - Litwa jest idealnym miejscem, aby to właśnie zrobić - spokojna przyroda i profesjonaliści w dziedzinie spa sprawią, że goście będą mogli spojrzeć na obecny okres świąteczny z optymizmem.
 
Litewska przyroda - świeże powietrze i spokój - to najlepsze lekarstwo, gdy czujemy się przytłoczeni szybkim tempem wakacji. Dzięki bogactwu naturalnych surowców leczniczych, takich jak bursztyn, sosny, wody mineralne i inne, litewskie ośrodki odnowy biologicznej wykorzystują dary lokalnej flory, aby przywrócić harmonię zmęczonym podróżnikom. Niektóre formy terapii stosowane do dziś, jak np. wykorzystywanie skamieniałej żywicy drzew w rytuałach leczniczych, sięgają 2000-1800 roku p.n.e.
Wiele tradycji związanych z odnową biologiczną stało się częścią codziennego życia na Litwie, a miasta takie jak Druskienniki czy Birsztany wręcz poświęcają się tym zajęciom. W znanych miejscowych uzdrowiskach do zabiegów wykorzystuje się wodę mineralną z lokalnych źródeł o dużej zawartości siarczanów, wapnia i magnezu. Aby zwiększyć poczucie relaksu, kąpiele nasycone są różnymi składnikami, od spokojnej lawendy po energetyzującą sosnę. Jest to tylko część szerszej kultury wellness, która wykorzystuje kąpiele błotne, sauny, baseny i masaże, aby osiągnąć prawdziwy relaks. Litewskie uzdrowiska, niezależnie od tego, czy odwiedza się je samotnie, czy z rodziną, pomagają w odnalezieniu własnego wnętrza.
Takie naturalne sposoby leczenia stresu można znaleźć na całej Litwie, które czekają na to, aby wykorzystać je do dobrego wypoczynku na początku nowego roku.

0 comments: