Baltieji Lakajai,

Litwa | Kemping w Tipi i domki na drzewach. Udane wakacje bez internetu

8.8.22 mm 0 Comments

Weekend bez internetu? A może nawet tydzień lub dwa? Wypoczynek w rytmie slow life na Litwie mogą okazać się przygodą, którą wspomina się przez całe życie. Kemping w Tipi i domki na drzewach czekają na małych i dużych. Gdzie znajdziemy najlepsze lokalizacje poza siecią na Litwie? Sprawdzamy.

 
Zmęczenie siedzącym trybem życia i pracą przed ekranem, oraz brak równowagi między życiem a pracą, może prowadzić do wypalenia, ale odłączenie się nawet na krótką chwilę i spędzenie czasu blisko natury może zmniejszyć stres i przywrócić energię.
 
Litwa to kraj szmaragdowych lasów, krystalicznie czystych jezior, ogromnych połaci lasów i mnóstwa ukrytych naturalnych klejnotów. Dzięki temu odwiedzający mają wiele sposobów na odłączenie się od sieci podczas swoich podróży. Oto pięć wyjątkowych odległych miejsc, blisko natury i z dala od ruchliwych miast. Noclegi w namiotach Tipi nad jeziorem, piesze wędrówki po prywatnym półwyspie, noclegi w domku na drzewie lub pod szklaną kopułą, to tylko kilka propozycji.
 

Egzotyczna wycieczka do Parku Narodowego Aukštaitija


fot. asalnustovyklaviete.lt

Kemping tipi, położony w Parku Narodowym Aukštaitija ze 126 jeziorami i wiecznie zielonymi nieużytkami sosnowymi, które stanowią większość obszaru, jest atrakcyjnym miejscem dla każdego odkrywcy i miłośnika przyrody. Oferuje wiele możliwości ucieczki poza sieć. Można tu wędrować, jeździć na rowerze i pływać łódką.
 
Obóz położony nad jeziorem Asalnai we wschodniej Litwie. Czas spędzony w tipi pozwala chłonąć kakofonię ptasich śpiewów w okolicznym lesie, wdychać jego świeży zapach i relaksować się w chłodnym cieniu tuż przy jeziorem.
 
Wyjątkową cechą tipi jest palenisko znajdujące się pośrodku namiotu, które można wykorzystać do gotowania, a konstrukcja namiotu została zaprojektowana tak, aby zatrzymywać ciepłe powietrze i odprowadzać dym, dzięki czemu wczasowicze mogą wygodnie odpoczywać bez względu na warunki pora roku.
 

Glamping z widokiem na gwiazdy

 

Popularność glampingu stale rośnie, ponieważ coraz więcej turystów odkrywa radość spędzania czasu w miejscach poza siecią, bez rezygnacji z komfortu. Ci, którzy szukają wrażeń glampingowych na Litwie, mogą odwiedzić odległy kurort Skywoods Glamping, położony na zboczu wzgórza z przepięknym widokiem na jezioro Baltieji Lakajai we wschodniej Litwie, znany również jako okręg jezior.


fot. instagram.com/skywoods.glamping 

Kopuły w stylu glamping z łóżkiem i częścią wypoczynkową zapewniają komfortowy pobyt, przytulną atmosferę i spektakularną panoramę nieba roztapiającego się w głębokim błękitu jeziora i otaczającego go pachnącego lasu sosnowego. Ośrodek znajduje się się w Labanoras, największym parku regionalnym w kraju, który jest domem dla najgęstszej populacji gniazdującego bociana białego, a niezliczone jeziora i lasy sosnowe sprawiają, że jest to miejsce niekończących się eksploracji.
 

Fantazja z dzieciństwa w domkach na drzewie


fot. instagram.com/geniokampas_treehouse

Niewielu jest dorosłych, którzy jako dzieci nie marzyli o swoim domku na drzewie. Mamy dobrą wiadomość — jest taki, który jest przeznaczony do idealnego wypoczynku dla dorosłych. Znajduje się nad samym brzegiem jeziora Neprėkšta, położonym w środkowej Litwie między Wilnem a Kownem, dwiema metropoliami. Domek na drzewie Genio kampas znajduje się na prywatnym półwyspie o powierzchni 9 hektarów, otoczonym ze wszystkich stron lśniącą wodą. Goście, którzy chcą odłączyć się i cieszyć spokojnym życiem, mogą zażyć orzeźwiającej kąpieli na prywatnej plaży i poczuć radość z gotowania obfitego posiłku w pobliskim ognisku.
 

Nocleg w Birdhousefot. nuoma.jaukuku.lt

Kolejnym kuszącym miejscem dla miłośników domków na drzewie jest Birdhouse, oferujący jedyne w swoim rodzaju doświadczenie tak bliskiego kontaktu z naturą i ptakami. Jego wnętrze to udana kombinacja przytulności z nowoczesnością, przy tym sam dom płynnie wtapia się w las, w którym można przebywać między naturą a cywilizacją. Po wylegiwaniu się na tarasie pod koronami drzew, warto znaleźć czas na zwiedzanie okolicznych terenów, w tym uznanego przez UNESCO Rezerwatu Biosfery Žuvintas, największego mokradła na Litwie i domu rzadkich gatunków roślin i zwierząt.
 

Relaks wśród dzikiej przyrody

fot. jaukuku.lt
Daniele pasące się na bujnych polach i możliwość obserwowania ich życia, mogą być spełnieniem marzeń miłośników przyrody. Jest to możliwe w Arčiau gamtos Anykščiai, małej, podwyższonej chatce położonej nad prywatnym stawem. To doskonałe miejsce dla każdego miłośnika zwierząt, który chce uciec od zgiełku miasta. Odłączając się od zgiełku panującego na obszarach miejskich, goście mogą spędzić spokojny czas, obserwując zwierzęta bezpośrednio z łóżek w kabinie lub głaszcząc i karmiąc je na zewnątrz. Tuż za chatą można natknąć się na stado bydła górskiego, które jest tak przyjazne jak jelenie i docenia gości, którzy przynoszą im warzywa.
0 comments: