Czechy,

Czechy | Europejski Szlak Zamków i Pałaców

11.7.22 mm 0 Comments

Łączą nas zamki i pałace - to nazwa transgranicznego projektu mającego na celu promocję zamków i pałaców na obszarze Czech i Polski, przygotowanego przez Destinační společnost Východní Čechy i Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko, we współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną.

Kunětická hora. Fot. LikaNStar_shutterstock

Celem projektu jest zwiększenie ruchu turystycznego na terenie pogranicza polsko-czeskiego. Oba obszary są wyjątkowe pod względem koncentracji zamków i pałaców. Na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców na turystów czeka 25 zabytkowych obiektów na terenie Czech Wschodnich oraz 22 polskie zamki i pałace. Projekt łączy poszczególne zabytki, prezentuje ich atrakcje, a także praktyczne informacje dla turystów dotyczące zakwaterowania i wyżywienia w okolicy. Dzięki temu w regionie pogranicza czesko-polskiego powstaje kompleksowa i różnorodna oferta o długotrwałym efekcie, która przyczynia się do wydłużenia pobytu odwiedzających.

Informacje o obiektach znajdziemy na stronie Szlak zamków i pałaców (stezkahraduazamku.eu),
na Facebooku:
https://www.facebook.com/stezkahradu, https://www.facebook.com/szlakzamkow            
 
oraz na Instagramie:
https://www.instagram.com/stezkahraduazamku/, https://www.instagram.com/szlakzamkow/.

Na Youtube są dostępne 50-sekundowe spoty promocyjne o każdym z obiektów:  
https://www.youtube.com/channel/UCVMCyROoe6q45nhAtCXplLA

Na stronie projektu można znaleźć między innymi propozycje pobytów dla poszczególnych grup docelowych, na przykład dla rodzin z dziećmi, młodych par czy seniorów: Inspirujące programy | Szlak zamków i pałaców (stezkahraduazamku.eu).

0 comments: