Białystok,

Mercure Białystok - wyjątkowy hotel na mapie Podlasia

24.4.22 mm 0 Comments

Na mapie Białegostoku pojawił się nowy hotel. Mercure Białystok jest niezwykły. To doskonałe odzwierciedlenie ducha regionu i tradycji uchwyconej w nowoczesnej formie, a jego wnętrza stanowią idealny miks modnego designu i komfortu. Do białostockiej oferty hotelowej cegiełkę dołożyła grupa Accor.


Nowoczesny, czterogwiazdkowy hotel ruszył w kwietniu. Odwiedziliśmy to wyjątkowe miejsce i jesteśmy przekonani, że hotel przypadnie do gustu indywidualistom, miejskim podróżnikom i klientom biznesowym. Został zaprojektowany tak, aby poczucie przestrzeni szło w parze z kameralną atmosferą. To sprawia, że goście mają zapewnione niepowtarzalne wrażenia z pobytu, czując jednocześnie energię i naturalność stolicy Podlasia.
Mocną stroną Mercure Białystok jest tonące w zieleni, designerskie lobby. Już po przekroczeniu progu hotelu widać, że starannie dobrane są tu wszystkie meble i akcesoria. Przestrzeń przy recepcji jest otwarta, można tu odbyć kameralne spotkanie albo pracować. 

Pokoje

Całość wystroju wnętrz jest spójna. Doświadczamy tego przenosząc się z lobby poprzez przytulne korytarze do pokoi ozdobionych charakterystycznymi regionalnymi motywami na ścianach.Dla gości przygotowano 92 różnorodnych, stylowych pomieszczeń w trzech standardach: Standard, Superior oraz Apartament. W każdym z nich punktem centralnym są, zapewniające szybką regenerację, niezwykle wygodne łóżka, z których dobrze znane są hotele grupy Accor. Komfortowa łazienka jest bezwzględnie kolejnym atutem każdego pokoju. Jest tu też przyjazna strefa do pracy z dostępem do internetu (działa idealnie w całym obiekcie). Pokój wyposażony jest w czajnik i ekspres na kapsułki. Miłą niespodzianką jest kosz do segregacji odpadów, dowodzący, iż hotel pozwala swym gościom aktywnie włączyć się w działania na rzecz ochrony środowiska.
Całości dopełniają dekoracje na ścianach oraz fototapety ukazujące Puszczę Białowieską i rzekę Biebrzę. Wielbiciele Podlasia będą zachwyceni. My byliśmy. Krótko mówiąc - pokoje są idealnie przygotowane do wypoczynku i skupienia, gwarantując naprawdę wysoką jakość.Restauracja

Wisienką na torcie jest usytuowana na parterze przestrzenna restauracja Bona Me. I tu widać unikalne połączenie designu i elementów regionalnych. Szczególną atrakcją jest wiszący tuż pod sufitem żubr, z którym Podlasie jest mocno kojarzone. W tle brzmi miła dla ucha muzyka. W restauracji gościom hotelowym serwuje się śniadania (śniadania są wliczone w cenę pokoju). Poranne posiłki podawane są w formie bufetu i uzupełnione kartą z daniami na ciepło. Z karty polecamy doskonałe naleśniki z serem. Kuchnia specjalizuje się też w rewelacyjnych ciastach. Warto po nie sięgnąć, nawet jeśli nie jadamy słodyczy.
Na co dzień restauracja serwuje dania kuchni włoskiej i jest otwarta dla wszystkich gości, nie tylko dla mieszkańców hotelu. Naszym zdaniem Bona Me zdecydowanie powinno stać się obowiązkowym punktem kulinarnym i turystycznym na mapie Białegostoku.Udogodnienia

W hotelu znajdziemy kameralną siłownię, w której można spalić nadmiarowe kalorie i poprawić formę. Na parterze miejsce znalazły sale konferencyjne dla klientów biznesowych, mieszczące 200 osób - to jedna z największych sal konferencyjnych w mieście. Można tu zorganizować duże kongresy firmowe, przyjęcia okolicznościowe, albo niecodzienne wesele.
Jest jeszcze coś, co szczególnie chcemy podkreślić. Hotel jest przyjazny czworonożnym przyjaciołom, co ucieszy osoby podróżujące z psem, a takich gości w hotelach jest coraz więcej. W naszej opinii za to udogodnienie należy się jeszcze jedna gwiazdka.


Lokalizacja

Wprawdzie hotel nie mieści się w ścisłym centrum miasta, ale do samego centrum nie jest daleko. To odległość idealna na niespieszny, relaksujący spacer, by odwiedzić Pałac Branickich i Ratusz Miejski.

Adres
Mercure Białystok
Hetmańska 46,
15-727 Białystok

Za gościnę dziękujemy
Hotelowi Mercure Białystok
 
Fot. Travelerdeluxe.pl


0 comments: