covid,

Z jakim testem do Hiszpanii i co jeśli jesteśmy zaszczepieni?

10.3.21 mm 2 Comments

Wątpliwości co do testów i statusu osób zaszczepionych jest ciągle sporo. Przypominamy więc w skrócie:

Przy wjeździe do Hiszpanii pasażerów przybywających z krajów wysokiego ryzyka muszą spełnić kilka wymagań
Przy wjeździe do Hiszpanii pasażerów przybywających z krajów wysokiego ryzyka muszą spełnić kilka wymagań


• TESTY

Przy wjeździe do Hiszpanii pasażerów przybywających z krajów wysokiego ryzyka wymagane są molekularne testy, do wyboru: PCR, RT-PCR, RT-LAMP (Reverse Transcriptase Loop-Mediaded Isothermal Amplification), TMA (Transcription Mediaded Amplification) - tego ostatniego testu raczej nie wykonuje się w Polsce. Nie akceptuje się testów antygenowych, na przeciwciała, serologicznych czy innych niewymienionych w ustawie. Test powinien być wykonany na nie więcej niż 72 godzinyprzed przybyciem do Hiszpanii. Obowiązek wykonania testu nie dotyczy dzieci poniżej 6 roku życia. Wynik testu powinien być wydany w jednym z czterech języków: hiszpańskim, angielskim, niemieckim lub francuskim. Może być przedstawiony w formie papierowej, wtedy musi być to oryginał, lub cyfrowej, w tedy okazujemy go w telefonie czy tablecie. Z obowiązku wykonania testu zwolnione są osoby podróżujące tranzytem przez Hiszpanię oraz osoby wjeżdżające do Hiszpanii drogą lądową.

• KOD QR

Wszystkie osoby wjeżdżające na terytorium Hiszpanii drogą powietrzną lub morską obowiązane są do wypełnienia Formularza Kontroli sanitarnej FSC. Jest on dostępny (online) na stronie www.spth.gob.es lub w aplikacji App SPAIN TRAVEL HEALTH – SpTH. Po wypełnieniu formularza generuje się kod QR, który będzie skanowany po przybyciu do Hiszpanii. W przypadku problemów technicznych z wypełnieniem formularza online można skorzystać z jego formy papierowej dostępnej na stronie: https://www.mscbs.gob.es/en/profesionales/saludPublica/sanidadExterior/ControlHS.htm.


• OSOBY ZASZCZEPIONE oraz ozdrowieńcy

Nie wprowadzono jeszcze nowych przepisów, które zwalniałyby osoby zaszczepione z obowiązku wykonania testów. Jak tylko pojawią się nowe regulacje zmieniające status tych osób, natychmiast będziemy o nich informować.

2 komentarze:

  1. Świetnie! W końcu miejsce, w którym mogę poznać więcej informacji na ten temat. Myślę, że jak najbardziej bezpieczne jest korzystanie ze sprawdzonych informacji. Jeśli chodzi o nasz urlop to wybraliśmy Wyspy Kanaryjskie i właśnie na ich temat czytamy sobie na stronie https://wyspy-kanaryjskie.pl/ , a teraz jeszcze chętnie zerkną na Twojego bloga. Wiem, że można korzystać, można odpoczywać, no i można zwiedzać, także urlop na pewno nie będzie nudny. A jak jest u Was? Lubicie planować takie wyjazdy? Lubicie wyjeżdżać za granicę?

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm... hotel czy podejść do tego na zasadzie opisanej tutaj - http://wkreceniwdom.pl/ ? Wynajem mieszkania na okres wakacji? Jak to wyglądało w Waszym przypadku?

    OdpowiedzUsuń