Czechy,

Czechy | Jak spędzić noc na zamku? Ile to kosztuje?

30.1.23 mm 1 CommentsCzy chcielibyście spędzić noc w łożu z baldachimem, w średniowiecznej komnacie z kominkiem i pięknymi, stylowymi meblami?  W Czechach znajdziecie wiele zamków i pałaców, które oferują turystom zakwaterowanie i niezwykłe atrakcje.  Sobotín


Czechy, Zamek, zamki, nocleg na zamku, noc na zamku, Hotele, Czechy hotele, Czechy ciekawostki, Czechy atrakcje, zamki w Czechach, Europa, Morawy, Czechy spa, Spa,
Pałac Sobotin

 


Czytaj też    

Na Morawach, w pobliżu Chronionego Parku Krajobrazowego Jesioniki, leży miejscowość Sobotín z pałacykiem o tej samej nazwie. Mieści się tu Hotel Klein oferujący przytulne pokoje oraz pięciogwiazdkowe apartamenty, z pięknym stylowym wyposażeniem. Do dyspozycji gości jest też salon odnowy biologicznej i spa. Ceny za pokój od ok. 1000 zł, natomiast za apartament do ok. 2300 zł.

Jemniště


W pałacu Jemniště, na południe od Pragi, należącym do rodu szlacheckiego Sternbergów, do dyspozycji są 3-gwiazdkowe apartamenty. Każdy wyposażony jest w zabytkowe meble i piękny romantyczny kominek. Cena od 480 zł.

Herálec 

 

Najlepsze hotele na Fuerteventurze
Hiszpania: Costa Brava, Minorka, Costa de la Luz, czyli wakacje dla każdego
Hiszpania | Sewilla i jej wszystkie atrakcje
Hiszpania: Park Terra Natura


W regionie Wysoczyzna, który szczyci się aż  trzema zabytkami na liście UNESCO, znajdziemy hotel Chateau Herálec, jeden z dziesięciu najlepszych i najpiękniejszych hoteli pałacowych świata. Hotel szczyci się bogatą ofertą zabiegów relaksacyjnych. Ceny pokoi wahają się od  760 zł do 2400 zł.

Liblice

Czechy, Zamek, zamki, nocleg na zamku, noc na zamku, Hotele, Czechy hotele, Czechy ciekawostki, Czechy atrakcje, zamki w Czechach, Europa, Morawy, Czechy spa, Spa,
Pałac Libice

 


Na północ od Pragi niedaleko miasta Mělník znajdziemy pochodzący ze szczytowego okresu baroku pałac Liblice. Część pałacowa hotelu oferuje pokoje z zabytkowymi meblami już od 320 zł. Goście mają też możliwość zakwaterowania w nowoczesnym budynku, z widokiem na pałac w cenie od 250 zł.

Mcely


Barokowy pałacyk położony niedaleko Pragi oferuje przyjemne zakwaterowanie w cenie od 3990 koron (640 zł), a przede wszystkim wyjątkowo bliski kontakt z naturą. Stwarza go nie tylko piękny widok na okolicę, ale również tutejsze tradycje uzdrowiskowe i filozofia życia oparta na zielarstwie.

LoučeňDo pałacu Loučen (63 km od Pragi w kierunku na Mladą Boleslav) turyści jeżdżą nie tylko, aby zwiedzić wnętrza prezentujące zwyczaje i dzieje czeskiej gałęzi rodu Thurn-Taxisów na przełomie XIX i XX wieku, lecz także ze względu na wyjątkową kolekcję jedenastu labiryntów w rozległym parku pałacowym, dzieło Adriana Fischera, światowej sławy projektanta labiryntów. Znajdziemy tu na przykład labirynt świetlny, bukszpanowy, cisowy, palisadowy czy kamienny. Przez park wiedzie ścieżka edukacyjna szlakiem labiryntów. Pałac oferuje także zakwaterowanie w stylowym hotelu w cenie już od 160 zł do ponad 600 zł za pokój.

Hrubá Skála

Czechy, Zamek, zamki, nocleg na zamku, noc na zamku, Hotele, Czechy hotele, Czechy ciekawostki, Czechy atrakcje, zamki w Czechach, Europa, Morawy, Czechy spa, Spa,
Hruba Skala

 


Romantyczny zamek Hrubá Skála w Czeskim Raju (6 km od Turnova), ulokowany na piaskowcowej skale, oferuje zakwaterowanie w luksusowych pokojach w historycznym stylu. Z wieży zamkowej i pokojów rozciąga się przepiękny widok na okolicę. Ceny w hotelu wynoszą już od około 100 zł. Do dyspozycji turystów jest tu też tańszy, stylowy hostel.

ZbirohZamek Zbiroh (63 km od Pragi w kierunku na Pilzno) stojący na wzgórzu, w malowniczym otoczeniu, pośród lasów zaprasza na nocleg w średniowiecznych komnatach, średniowieczne uczty  z występami kuglarzy, muzyków i tancerzy i liczne aktywne atrakcje. W okolicy zamku na turystów czekają  liczne ścieżki rowerowe, a także mnóstwo tras pieszych prowadzących przez przepiękną leśną okolicę. Ceny od około 450 zł za pokój do około 1200 zł za apartament.


1 komentarz: