Alpy,

Austria | Nassfeld - narty last minute

13.3.18 mm 0 CommentsNarciarski sezon zimowy powoli zmierza ku końcowi. Nadszedł tym samym ostatni moment, aby udać się na południową stronę Alp i nacieszyć się po raz ostatni tej zimy słonecznymi stokami Nassfeld. To idealny kierunek dla spóźnialskich - sezon zimowy potrwa w tym roku aż do 8. kwietnia. Miłośnicy białego szaleństwa mają więc ostatni dzwonek, aby spróbować jeszcze w tym sezonie swoich sił na stokach Austrii.


Kilometry idealnie przygotowanych tras, świetna infrastruktura, gwarancja śniegu oraz 100 słonecznych godzin więcej niż na północ od Alp – wszystko to sprawia, że serca wszystkich fanów sportów zimowych biją tu zdecydowanie szybciej.

 

Nassfeld, narty w Nassfeld, Austria, Narty w Austrii, Alpy, punkt widokowy Nassfeld Cinema, hotele w Nasfeld, atrakcje Nasfeld, Podróże,
fot. austria. info

 


Jeden z 10 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii wystartował w grudniu. Ma się czym pochwalić - 110 świetnie przygotowanych kilometrów tras narciarskich, 30 nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów, gwarancja śniegu dzięki sprzyjającemu klimatowi oraz 100 słonecznych godzin więcej niż na północ od Alp.

Czytaj też
Austria: zima w Dolinie Stubai. Szkolenia, kursy, wydarzenia
Styria - prawdziwy raj dla rodzin
Dolina Stubai - narty w Austrii

Widok na pokryte śniegiem szczyty grup górskich Alp Karnickich i Gailtalskich z wyjątkowo atrakcyjnie położonych punktów widokowych Nassfeld Cinema budzi wszystkie zmysły do życia. Moment, który po pierwszych chwilach na perfekcyjnie przygotowanych stokach nagle wyzwala uczucie "jeszcze raz”. Liczne małe niespodzianki sprawiają, że każdy dzień w Nassfeld jest wyjątkowy – od snowparku przez trasę zjazdową z przeszkodami "The Snake", trasy do jazdy szybkiej czy trasy Ski Movie z rejestracją wideo przejazdu aż po teren do jazdy w stylu freeride czy słoneczne miejsca do opalania się.

Wydano tu 19 milionów euro na większą niezawodność warunków śnieżnych, komfort jazdy na nartach i wygodę w hotelach oraz dodatkowe atrakcje

Poza wieloma zaskakującymi „efektami specjalnymi", Nassfeld gwarantuje wyjątkowy komfort i jakość obsługi. W sumie przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2017/18 zainwestowano łącznie 19 milionów euro w poprawę infrastruktury. W obszarze kolejek linowych i wyciągów skupiono się na rozbudowie i modernizacji stoków, a także rozbudowie i optymalizacji sztucznych systemów naśnieżania oraz zakupie nowych ratraków. Nowością wśród tras zjazdowych jest specjalny tor wyścigowy i ćwiczebny, który kluby i stowarzyszenia narciarskie mogą rezerwować i wykorzystywać do celów treningowych. Stacja dolna kolejki gondolowej Millennium Express zaskakuje natomiast nowym terenem dla początkujących z wyciągiem narciarskim typu Magiczny Dywan, wyciągiem linowym i nowym budynkiem szkółki narciarskiej. Centrum Kompetencji Nordyckich w Tröpolach z ośnieżoną trasą do biegów narciarskich i infrastrukturą do biathlonu z możliwością strzelania z broni laserowej zostało zoptymalizowane pod kątem potrzeb miłośników nieco łagodniejszych sportów zimowych.

Nassfeld Challenge – najszybszy sposób na odjazdowe ujęcia


Jeśli pragniesz poczuć maksymalną prędkość, masz ochotę na zabawę i różnorodność, powinieneś wziąć udział w specjalnym wyzwaniu. Dla każdego, kto chce się sprawdzić, na zdobycie czeka 13 odznak (punktów). Do pokonania jest przejazd po trasie z przeszkodami „The Snake", slalom gigant, slalom na torze narciarskim "Zweikofel” z rejestracją wideo przejazdu, zjazd po trasie wyścigowej "Schnittlauchkofel” ze zdjęciami dokumentującymi przejazd. Jednym z zadań jest wykonanie zabawnego pamiątkowego zdjęcia na wyjątkowo atrakcyjnie położonych punktach widokowych Nassfeld Cinema. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w losowaniu nagród, w którym można wygrać bilety dzienne, karnet sezonowy oraz, jako nagrodę specjalną, kask narciarski w stylu Nassfeld.

Najciekawsze wydarzenia


Mimo zbliżającego sie wielkimi krokami końca sezonu zimowego, kalendarz wydarzeń pełen jest atrakcji. Ośrodek w Nassfeld zaprasza koneserów wina na nietypowe, a dzięki temu również niezwykłe, targi wina, które odbędą się już 24. marca. Natomiast kilka dni później, na dzieci czeka nie lada gratka. 26. marca wielkanocny zając pojawi się na terenie kompleksu narciarskiego, aby ukryć prezenty dla najmłodszych. Kolejnym interesującym, a zarazem jednym z ostatnich wydarzeń, które na nas czekają tego roku w Nassfeld, jest z pewnością festiwal muzyczny Full Metal Mountain, który po raz trzeci od 2 do 8 kwietnia 2018 roku ponownie poruszy góry z posad.

Hotele z najwyższej półki


Spore przedsezonowe inwestycje i remonty w hotelach gwarantują, że hotele i obiekty turystyczne spełniają najwyższe wymagania naszych gości.

Hotel "franz FERDINAND" (wcześniej "CUBE Nassfeld") to jeden z hoteli, który przeszedł całkowitą przebudowę i został przekształcony w stylowy budynek z nowymi pokojami, krytym placem zabaw, ścianką wspinaczkową, restauracją, barem i klubem muzycznym. Kolejnym jest hotel Wulfenia – obiekt położony u podnóży nasłonecznionych alpejskich szczytów w regionie Nassfeld, który zaskakuje między innymi nowymi atrakcjami. Natomiast w hotelu Gartnerkofel czeka już na małych gości trzypiętrowy domek zabaw "Fix & Foxi” oraz ogromny plac zabaw pod dachem "Casa Cravallo" o łącznej powierzchni 600 m². Paletę inwestycji uzupełniają rozbudowa tarasów słonecznych i nowe bary après-ski, podkreślając progresywny charakter największego tarasu słonecznego w Alpach, jakim jest Nassfeld. Warto więc wykorzystać ostatnie dni zimowej aury i udać się na śnieżny, a przy tym niezwykle słoneczny, urlop w południowe Alpy.

0 comments: