atrakcje dla dzieci,

Dominikana: Pięć pomysłów na urlop z dziećmi

6.7.17 mm 0 Comments


Egzotyczna Punta Cana w Republice Dominikańskiej kusi resortami hotelowymi, które słynną na całym świecie jako jedne z najlepszych, a poziom usług jest wyjątkowo wysoki. Twoimi dziećmi zajmą się doświadczeni animatorzy, a Ty będziecie mieć więcej czas tylko dla siebie. Wspólnie wybrać się możecie na piracką wycieczkę na wyspę Saona lub w odwiedziny do delfinów na Dolphin Island.


Dominikana

W lipcu i w sierpniu w Republice Dominikańskiej panuje stabilna pogoda z temperaturą ok. 32o C, a tropikalny klimat charakteryzuje się wtedy wysoką wilgotnością. Republika Dominikańska to dla turystów kierunek bardzo bezpieczny, gdzie nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia.

Lot z Europy trwa ok. 10 godzin, a do przekroczenia granicy konieczny jest tylko paszport oraz karta turystyczna kosztująca 10 USD. Jeśli podróżujesz z biurem podróży, kartę załatwi firma. Jeśli planujesz urlop na własną rękę, kartę można łatwo kupić on-line lub bezpośrednio na lotnisku.

Najpiękniejsze plaże świata


W Punta Cana na wybrzeżu wschodnim znajdą coś da siebie wszyscy członkowie rodziny, od tych najmniejszych do najstarszych. Odpoczywać tu można w cieniu palm kokosowych na 50 km wybrzeżu z białymi piaszczystymi plażami. Jedną z najbardziej znanych plaży jest Bávaro, którą już w 1970 r. organizacja UNESCO określiła jako najlepszą na świecie. Inne ulubione plaże w tym regionie to Uvero Alto, Cabeza de Toro, El Cortecito, Juanillo i Macao, na której znajduje się wiele szkół surfingowych dla początkujących.

Kursy gotowania i lekcje hiszpańskiego


W Punta Cana znajduje się wiele hoteli międzynarodowych sieci z trzema, czterema czy pięcioma gwiazdkami. Zespoły animatorów codziennie przygotowuję dla dzieci, nastolatków i dorosłych bogaty program obejmujący wiele różnorodnych aktywności od kursów tańca i gotowania aż po zajęcia z rysunku, lekcje hiszpańskiego i zawody sportowe.

Rodziny z dziećmi uwielbiają w Punta Canie hotele takie jak Memories Splash Punta Cana, który w 2016 r. użytkownicy portalu TripAdvisor wybrali „Najlepszym hotelem na rodzinny urlop”. Popularne są także resorty Barceló Bávaro Palace Deluxe, Sirenis czy niedawno otwarty Bahia Principe Fantasia.

Kiedy znudzi się lenistwo w resorcie, wybrać się można na wycieczkę do parku adrenalinowego Cumayasa Sky Adventure. Do tutejszego kosmicznego wahadła wejdą tylko najodważniejsi. Symulator lotu, bungee trampoliny czy spotkanie z dinozaurami przeżyć można w parku Bavaro Adventure. W aquaparku Downtown Punta Cana dzieci zachwycone będą z nadmuchiwanych atrakcji.

W parku tematycznym Manatí mieszka ponad 150 gatunków zwierząt, od papug przez węże aż po delfiny i uchatki. Niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny jest pływanie z delfinami np. we wspomnianym Manati, ale także w parku Dolphin Island czy Dolphin Explorer.

Szukanie skarbu piratów


Rajem na ziemi nazwać można wyspę Saona, która jest częścią parku narodowego Del Este na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. W regionie rośnie 572 gatunków roślin, z których 53 to endemity. Na stałe mieszka tutaj aż 60 gatunków ptaków. Z podwodnych zwierząt wymienić można manaty, żółwie morskie i delfiny. Na wyspę Saona Cię zawiezie katamaran lub szybka łódź. Dzieciom najbardziej spodoba się rejs na pokładzie statku pirackiego, w czasie którego zostaną częścią zespołu poszukującego zaginionego skarbu, schowanego gdzieś na wyspie.

Miasto kultury


Już od 1990 r. stolica Santo Domingo znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Na placu Plaza de la Cultura ma siedzibę Muzeum Historii Naturalnej z obserwatorium, które to można zwiedzać raz w miesiącu. Na wycieczkę wgłąb historii zaprasza ciuchcia Chu Chu Colonial, a najmłodsi pokochają Muzeum Trampolin, gdzie przy okazji nauczą się czegoś z fizyki czy astronomii. W południowej części miasta znajduje się kompleks jaskiń Trzy Oczy (Los Tres Ojos), które kiedyś zamieszkiwali rdzenni Indianie z plemienia Tainos. Ich obecność potwierdzają malowidła naskalne.

Stwierdzenie, że Republika Dominikańska może zaoferować wszystko nie jest przesadą. To idealne miejsce na wspaniały urlop w rodzinnym gronie.

0 comments: