Iluminacja,

Warszawa lśni świątecznie. Wielka Iluminacja stolicy

23.12.16 mm 0 Comments

Ulice Warszawy w odświętnej szacie wyglądają wyjątkowo. Iluminacje sprawiają, że Spacer Traktem Królewskim, Starym Miastem i Podzamczem, przenosi nas w świat bajki.  
W Warszawie lśni świąteczna iluminacja. Na pl. Zamkowym, na 27-metrowej choince lśnią fioletowo-złote lampki. W wielu miejscach są nowe dekoracje, wspaniałe iluminacje zabytków, takie jakie widzimy na Zamku Królewskim.

Podziwianie choinki to dopiero początek atrakcji, aby zobaczyć wszystkie różnokolorowe dekoracje trzeba się wybrać na długi spacer. Najpierw warto zobaczyć światełka na Starym Mieście. Ulice Piwna i Świętojańska wyglądają bajkowo, nie ustępuje im Zapiecek a Syrenka na rynku jest jak prawdziwa – wokół niej tryska niebieska „woda”. Wielką niespodzianką dla dzieci jest dekoracja na rynku Nowego Miasta. Tam pod choinka stoją olbrzymie zabawki – koń na biegunach i miś, który … opowiada bajki. Bajki zostały napisane i nagrane w studiu nagrań w Łodzi specjalnie na potrzeby dekoracji na Rynku Nowego Miasta. Bajki są odtwarzane od godziny  9.00 do 21.00 co 15 minut (włącza automat). Buzia misia jest animowana światłem. Jego  pyszczek porusza się w rytm czytanych opowieści. Natomiast skwer Hoovera zamienił się w dom św. Mikołaja i jego pomocników, a przy nim rozbłysła wesoła ciuchcia.

Spacer Krakowskim Przedmieściem to dobry pomysł, aby wprawić się w doskonały świąteczny nastrój. Znane z zeszłego roku parasolki i tym razem nie zawiodły – stroją ulicę wspaniale. Świetlne dekoracje zdobią bardzo wiele ulic, nie tylko Trakt Królewski, ale także ul. Marszałkowską, Świętokrzyską, Targową czy Ząbkowską. Pięknie jest też w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

Warszawa przez cały świąteczny okres będzie wyglądać pięknie.  Warto wybrać się na spacer, bowiem jest co podziwiać.

za um.warszawa.pl


0 comments: