Berlin,

Sylwester w ostatniej chwili. Koncerty, występy na żywo czy pokazy fajerwerków

28.12.16 mm 0 Comments

Nie macie planów na Sylwestra? Jeszcze nic straconego! Największe miasta organizują fantastyczne imprezy na świeżym powietrzu – koncerty, występy na żywo czy pokazy fajerwerków. Oto najlepsze miejsca na powitanie nowego roku i spędzenie niezapomnianego wieczoru.


Madera – największy na świecie pokaz fajerwerków

fot. Hugo Reis


Jeśli oglądać fajerwerki, to tylko na Maderze, gdzie organizowany jest największy pokaz sztucznych ogni na świecie – spektakl został nawet wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Co roku na wyspę przyjeżdżają tysiące turystów, aby bawić się na miejscowych plażach, ulicach i podczas rejsów statkiem, które cieszą się szczególną popularnością. Odwiedzający Maderę o tej porze powinni pamiętać o założeniu niebieskiej bielizny, która zgodnie z tradycją ma przynieść szczęście i pomyślność w nadchodzącym roku.
Wspaniały pobyt w Funchalu? Loty dostępne już za 1395 zł*.

Cofnąć się w czasie i przeżyć Sylwestra jeszcze raz

Haparanda i Tornio to prawdziwa atrakcja dla miłośników sylwestrowej nocy. Haparanda leży w Szwecji, a Tornio w Finlandii – po przeciwnych brzegach rzeki Torne. Różni je jednak strefa czasowa, dzięki czemu odwiedzający mogą wziąć udział w odliczaniu do nowego roku dwa razy i podwoić liczbę noworocznych postanowień.
Niezapomniany Sylwester na granicy dwóch stref czasowych – bilety do Kemi/Tornio już za 1477 zł.*

Berlin – dwa kilometry muzyki

W tym roku stolica Niemiec szykuje Sylwestra z tańcem i muzyką. Na dwukilometrowym odcinku ulicy między Bramą Brandenburską a Kolumną Zwycięstwa odbędzie się impreza pod gołym niebem z udziałem muzyków i didżejów. Wśród artystów znajdzie się Jermaine Jackson, były członek zespołu The Jackson 5. Występom na żywo towarzyszyć będzie oprawa świetlna i pokazy laserów. Wzdłuż strefy festiwalowej rozstawione zostaną liczne stoiska oferujące przekąski z najróżniejszych zakątków świata. Zabawa zacznie się o 19.00 i potrwa do ostatniego gościa!
Do Berlina można polecieć już za 347 zł* nawet w ofercie last-minute.

Romantyczny Sylwester w... Niemczech

Na Rugii, północnoniemieckiej wyspie położonej na Morzu Bałtyckim, Sylwester tradycyjnie odbywa się na plaży, gdzie ludzie rozsiadają się i podziwiają rozświetlone niebo nad morskim horyzontem. To ciekawa alternatywa dla popularnych i tłumnie odwiedzanych kierunków, takich jak Paryż czy Rzym, i miejsce, w którym można spędzić czas w towarzystwie miejscowych i rozkoszować się spokojną atmosferą wydarzenia. Tradycja rozpalania olbrzymich ognisk i świąteczne jarmarki w średniowiecznym stylu nawiązują do kultury Wikingów.
Turyści mogą wybrać się na Rugię promem z Kopenhagi, dokąd dotrą już za 843 zł.

*Ceny zostały podane na podstawie wyszukiwania w serwisie tripsta.pl w dniu 19.12.2016 na okres od 26.12.2016 do 10.01.2017. Ceny mogą ulec zmianie, a oferty mogą być nieaktualne.

0 comments: