atrakcje,

Szwajcaria: Davos, najwyżej położone miasto w Alpach

18.11.16 mm 0 Comments

Davos w kantonie Gryzonia jest miejscem niezwykłym: wakacyjna miejscowość z międzynarodową atmosferą to też największy ośrodek górski w Alpach, a także miejscem aktywnego górskiego wypoczynku i konferencji. Najwyżej położone w Alpach miasto (1560 m n.p.m.) jest też kurortem z długą tradycją.
 
Schatzalp fot. Travelerdeluxe.pl


To miasto położone w rozległej dolinie Landwasser słynie przede wszystkim jako centrum konferencyjne oraz ważny ośrodek sportów zimowych i letnich z międzynarodową atmosferą i dużym wyborem aktywności. Jego wizytówką jest nowoczesne Centrum Konferencyjne, gdzie co roku odbywa się Światowe Forum Gospodarcze (World Economic Forum WEF). W centrum Davos goście znajdą duży wybór noclegów i doskonałe możliwości zakupów: liczne butiki, kawiarnie i restauracje. Nocą nie można się nudzić - zapraszają bary, dyskoteki i kasino. Davos jest też siedzibą słynnego Federalnego Instytutu Badania Śniegu i Lawin w Weissfluhjoch/Davos.

Atrakcje

  • Muzeum Kirchnera – największa na świecie kolekcja dzieł tego niemieckiego ekspresjonisty, Ernsta Ludwiga Kirchnera (1880-1938), mieści się w innowacyjnym, nowoczesnym budynku.
  • Zügenschlucht – dziki i romantyczny wąwóz ze spektakularną linią Kolei Retyckich i muzeum - kopalnią na Schmelzboden na wysokości 1340 m n.p.m., oraz Szlakiem Geologicznym pomiędzy Davos-Monstein a Wiesen.
  • Browar Monstein – jeden z najwyżej położonych browarów w Europie i pierwszy browar w kantonie Gryzonia, który dostępny jest dla publiczności. Wszystko na temat produkcji piwa, oprowadzanie z przewodnikiem oraz degustacje.
  • Schatzalp (1861 m n.p.m.) zainspirował niemieckiego pisarza Tomasza Manna, który stworzył powieść "Czarodziejska góra", opublikowaną w 1924 roku. Alpejski ogród botaniczny, Alpinum Schatzalp, posiada około 800 różnych gatunków roślin z całego świata. Kwiaty najlepiej oglądać w czerwcu i lipcu. Podczas zjazdów torem saneczkowym możesz podziwiać letnią scenerię.
  • Dolina Sertigtal – jej wyjątkowe piękno i górska sceneria oferują niezapomniane górskie doświadczenie. To też popularne miejsce na spacery i przejażdżki konną bryczką.

Zima

Davos jest zimową metropolią dla miłośników jazdy na nartach i snowboardzie z całego świata. Na wysokości pomiędzy 1124 a 2844 m n.p.m. goście znajdą 58 wyciągów, 300 km tras zjazdowych, 75 km tras do jazdy na nartach biegowych, dwa szcztuczne lodowiska i największe w Europie lodowisko naturalne - do jazdy na łyżwach i gry w curling. Dużą atrakcją są też zjazdy sankami po trzech trasach! Siedem terenów narciarskich Davos-Klosters (Parsenn, Gotschna, Jakobshorn, Pischa, Madrisa, Rinerhorn i Schatzalp/Strela) zostały połączone w jedną rozległą arenę narciarską. Dla miłośników narciarstwa najbardziej odpowiednie trasy znajdują się na Parsenn i Weissfluhjoch, z połączeniem do sąsiedniego terenu w Klosters. Teren Jakobshorn jest uwielbiany przez snowboardzistów dzięki half-pipe i monster pipe. Kto woli spokój, może wybrać się na przejażdżkę konną bryczką przez zaśnieżone doliny boczne lub spacerować po łącznie 11 km przygotowanych zimowych szlaków wędrownych i tras do wędrówek w rakietach śnieżnych.


Lato

Kolejka linowa na Jakobshorn (2590 m n.p.m.), Parsenn łącznie z Weissfluhjoch (2844 m n.p.m.), Rinerhorn (2490 m n.p.m.) oraz Schatzalp/Strela to trzy tereny na wędrówki z łącznie 700 km oznakowanych szlaków. Kto poszukuje odpoczynku i spokoju pośród dziewiczej przyrody powinien wybrać się pieszo, rowerem lub konną bryczką do jednej z odchodzących w bok romantycnzych dolin: Sertig, Dischma lub Flüela. Aby zmienić nastrój wybierz się nad jezioro Davos z plażą oraz centrum żeglarskim i surfingowym. Oprócz tego można latać na paralotni, jeździć na rowerze górskim czy na łyżworolkach. Davos jest też miejscem startowym wycieczek słynnymi pociagami panoramicznymi (z przesiadkami): Ekspres Bernina i Ekspres Lodowcowy.za: myswitzerland

0 comments: