Benidorm,

Hiszpania: Park rozrywki w Benidorm

1.11.14 Anonimowy 0 Comments

Wybrzeża Morza Śródziemnego kryją skarby związane z histo­rią, kulturą i sztuką, które znajdują się praktycznie we wszystkich krajach położonych wzdłuż wybrzeża oraz na wyspach. Wszystkie te skarby i ponad tysiąc lat historii można odkryć w jeden dzień, w jednym miejscu, w Terra Mítica w Benidormie. Celem parku jest ukazanie odwiedzającym przeszłości, teraźniejszości i przyszłości kultur Morza Śródziemnego. Zwiedzanie parku zapewnia świetną zabawę pełną emocji i adrenaliny dla całej rodziny.

Terra Mítica to spotkanie ze zwyczajami, mitami i legendami pięciu cywilizacji Morza Śródziemnego: Egiptem, Grecją, Rzymem, Hiszpanią oraz Wyspami Śródziemnomorskimi. Cały teren parku podzielony jest na pięć terytoriów, w czterech z nich dominującą atrakcją jest woda symbolizująca Morze Śródziemne, w piątej, w najwyższym punkcie terenu znajduje się jedna z największych atrakcji - kolejka górska, symbolizująca wyspy, z której rozciąga się wspaniały, panoramiczny widok na cały park.

Terra Mitica zajmuje obszar o powierzchni 750.000 metrów kwa­dratowych, na których rozmieszczone jest 30 atrakcji, gdzie odbywa się ponad 100 przedstawień dziennie, gdzie można zjeść w 80 restauracjach lub punktach gastronomicznych i kupić pamiątki w 18 sklepach.

Oferta atrakcji w parku Terra Mítica jest skierowana do każdego członka rodziny, który odwiedza park. Dla tych najodważniejszych, którzy chcą sprawdzić, co to jest grawitacja, park oferuje kolejki górskie: Tizona, Inferno lub Magnus Colossus, swobodne spadanie wzdłuż rzymskiej kolumny pod fantazyjną nazwą Lot Feniksa (El vuelo del Fénix) czy whadało Syn­kope. Podobne emocje, tylko bardziej orzeź­wiające, dostarczą kolejki wodne - Furia Try­tona, Katarakty Nilu lub spływ śladami Jasona i Argonautów zwany Los Rápidos de Argos. Zupełnie innych emocji można doświadczyć w labiryncie Minotaura, Zagubionej Świątyni czy podróżując z Ulisesem – to dla tych, którzy lubią się bać.

Najmłodsi mogą przeżywać podobne przygody dostosowane jednak do potrzeb dzieci np. kolejki La Cólera de Akiles lub Infinnito.Z myślą o najmłodszych przygotowano wiele przedstawień i poka­zów. W parku Terra Mítica odbywają się one praktycznie wszędzie. Po parku krążą odpo­wiednio dostosowane i wyposażone pojazdy wraz z aktorami szu­kającymi widzów, któ­rych bardzo chętnie zapraszają do wspól­nej zabawy. W jednej chwili możesz stać się archeologiem lub rzymskim centurio­nem, gwiazdą rocka lub piratem. Najmłodsi mogą również oglądać przedstawienia kukiełkowe, a główne postacie z tych przedstawień, kukiełki Baba, Mitic oraz Cuca, są maskotkami parku. Witają one dzieci przy wejściu do parku i zabawiają je przez cały dzień tańcem i śpiewem.

W parku odbywają się rów­nież tradycyjne spektakle. W hali Circus Máximus, która może pomieścić 3.000 widzów, położonej na terytorium Rzymu, regularnie pokazywane jest przedstawienie “Tarantela” – taniec, śpiew, akcja, światło, kolor i fantazja. “Barbarroja” to drugie duże przedstawienie. Na replice statku pirackiego z efek­tami specjalnymi, pirotechniką i wodą opowiedziana jest XVI wieczna historia młodej dziewczyny, mieszkanki wioski i kapitana piratów Barbarroja.

Turyści odwiedzający park, poza atrakcjami oraz przedstawie­niami, mają możliwość skorzystania z bogatej oferty gastronomicz­nej: eleganckich restauracji z pełną obsługą, w których można degustować typowe dania dla poszczególnych kultur lub restauracji samoobsługowych poprzez typowe restau­racje typu „fast-food”. Oczywiście nie brakuje sklepów z pamiątkami.

Przez cały rok można zakupić różne wejściówki do parku Terra Mítica, które zawsze są połączone z promocjami na wejścia do innych parków tema­tycznych i atrakcji położonych w regionie. Dla dzieci poniżej 10 roku życia istnieje wejściówka sezonowa Club Babá, pozwalająca korzy­stać z wielu dodatkowych atrakcji oraz organizować swoje urodziny, komunię czy przyjęcia z innych okazji, gdzie najmłodsi są prawdzi­wymi bohaterami wydarzeń.

Wszystkie atrakcje parku są zaprojektowane tak,aby zaspokoić wszystkie potrzeby odwiedzających. Dodatkowo wszystkie urządze­nia są wykonane przy zastosowaniu najnowszych nowinek technicz­nych. Połączenie nowoczesnej technologii z otaczającą przyrodą oraz historią, która jest przestawiona w każdej z pięciu obszarów czyni z parku Terra Mítica wspaniałym miejscem wypoczynku, gdzie na każdym kroku odkrywa się coś dla siebie.

Terra Mítica, jest położona w Benidormie, centrum turystycz­nym wybrzeża Costa Blanca, w niewysokim łańcuchu górskim, Sierra Cortina, z którego można podziwiać przepiękny widok zatoki. Długie plaże o złotym piasku, łagodny klimat przez cały rok oraz morze z cudownie przezroczystą wodą to najważniejsze atrakcje, która od lat przyciągają miliony turystów każdego roku w ten region i które spowodowały jego szybki rozwój. Benidorm oferuje miejsca noclegowe w hotelach każdej kategorii, zajmując trzecie miejsce w Europie pod względem liczby łóżek, po Paryżu i Londynie. Poło­żenie Benidormu pozwala na ciekawe wycieczki jednodniowe do Walencji lub Alicante.

We wspaniałym kli­macie Costa Blanca, dzięki atrakcjom, przed­stawieniom i ofercie gastronomicznej spę­dzisz z rodziną cudowne wakacje.

www.terramiticapark.com

0 komentarze: