A380,

Emirates z najkrótszym na świecie połączeniem obsługiwanym przez A380

3.11.16 mm 0 Comments

 

Linie Emirates wprowadzają najkrótsze regularne połączenie na świecie obsługiwane przez A380, największy samolot pasażerski. Odległość na tej trasie wynosi 379 kilometrów w jedną stronę. Samoloty będą latały między Dubajem a Dohą. Połączenie wystartuje 1 grudnia 2016 r.

Linie Emirates uruchomiły dwa dodatkowe połączenia do Dohy, co daje w rezultacie dziewięć połączeń dziennie. Dzięki temu jest to najczęściej obsługiwany kierunek w siatce połączeń Emirates. Zapotrzebowanie na loty na trasie Dubaj-Doha ciągle wzrasta, tylko w tym roku skorzystało z nich ponad 700 tysięcy pasażerów. Po rozpoczęciu lotów Doha stanie się 45. kierunkiem w globalnej siatce połączeń Emirates obsługiwanych przez A380.

Wprowadzenie A380 na trasie Dubaj-Doha umożliwi zaspokojenie rosnącego popytu na loty w tym kierunku. Dwupokładowiec okazał się być niezwykle popularny wśród klientów Emirates, a nadchodząca grudniowa zmiana pozwoli podróżującym z Kataru na skorzystanie z produktów i usług na pokładzie A380 oraz wygodne podróże do najpopularniejszych kierunków w sieci połączeń Emirates. Wprowadzenie samolotu A380 było możliwe dzięki wsparciu władz Kataru.

Rejs nr EK 841 z Dubaju rozpocznie się o 7.45 z przylotem do Dohy o 8.05. Lot powrotny nr EK 842 z Dohy zaplanowano na 9.50 z lądowaniem w Dubaju o 12.00. Rozkład lotów zapewni wyjeżdżającym w celach służbowych i turystycznych wysoką jakość podróży do Dubaju oraz trwające poniżej czterech godzin dogodne połączenia do najpopularniejszych kierunków, w tym do Nowego Jorku, Londynu-Heathrow, Frankfurtu, Manchesteru, Dusseldorfu, Mediolanu, Paryża, Rzymu czy Amsterdamu.

Na pokładzie Airbusa A380 linii Emirates, który będzie obsługiwał połączenie Dubaj-Doha, znajduje się 429 siedzeń w klasie ekonomicznej na pokładzie głównym, 76 rozkładanych do pozycji leżącej siedzeń w klasie biznes i 14 luksusowych kabin prywatnych w klasie pierwszej na pokładzie górnym. W momencie, gdy A380 osiąga wysokość przelotową, pasażerowie klasy pierwszej oraz biznes mają dostęp do salonu pokładowego Emirates, w którym mogą spotykać się i rozmawać, próbować napojów, przekąsek i innych specjałów.

Pasażerowie wszystkich klas będą mogli też skorzystać z oferty wielokrotnie nagradzanego systemu ice Digital Widescreen, który obejmuje ponad 2500 kanałów z rozrywką na żądanie. Samoloty A380 zapewniają dostęp do największej w branży kolekcji filmowej, która składa się z programów telewizyjnych, najnowszych filmów, gier, podkastów oraz z telewizji na żywo, w tym szerokiego wyboru programów arabskich, aby spełnić wymagania wszystkich pasażerów. Podróżujący mają również dostęp do swoich ulubionych portali społecznościowych i mogą pozostać w stałym kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, dzięki możliwości korzystania z darmowego Internetu bezprzewodowego na pokładzie A380.

Zwiększenie oferowania na trasie Dubaj-Doha przyczyni się do rozwoju handlu między ZEA a Katarem. Zjednoczone Emiraty Arabskie są piątym największym partnerem handlowym Kataru. Wartość dwustronnej wymiany handlowej osiągnęła w 2015 roku ponad 7 miliardów dolarów. W nadchodzących latach pojawią się szanse na nowe inwestycje – Expo 2020 odbędzie się w Dubaju, a rozgrywki Pucharu Świata w 2022 – w Dosze.


0 comments: