bilet,

Seul z LOT na wyciągnięcie ręki. Cena biletu od 1599 zł

20.7.16 mm 0 Comments

Seul, stolica Korei Południowej, nazywany Duszą Azji Wschodniej, jest już na wyciągnięcie ręki.  Z Warszawy bezpośredni rejs będzie trwał tylko nieco ponad 10 godzin.

fot. visitseoul.net

Korea Południowa to coraz bardziej popularny kierunek podróży biznesowych i turystycznych. Dla LOT jest to trzecie połączenie do Azji i szósty kierunek dalekiego zasięgu. Pierwszy Dreamliner LOT-u połączy Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią z Seulem już 17 października. Rejsy będą realizowane 3 razy w tygodniu, a bilety na nowe połączenie są już w sprzedaży – na początek w promocyjnej cenie 1599 zł!


Seul jest jednym z najważniejszych i najszybciej rozwijających się ośrodków biznesowych w Azji oraz kolebką wielu gigantycznych, znanych na całym świecie koncernów, które od wielu lat chętnie inwestują w Polsce. Stolica Korei Południowej jest więc naturalnym kierunkiem dla LOT-u, za którym jednoznacznie przemawiają dane ekonomiczne. Dla Korei Południowej Polska jest głównym rynkiem inwestycyjnym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i piątym w całej Europie. Z kolei dla Polski, Korea Południowa jest drugim partnerem gospodarczym w Azji pod względem wymiany handlowej. Import i eksport stanowi głównie elektronika i sprzęt multimedialny.

- Koreańskie firmy zainwestowały w Polsce ponad 1,7 mld USD, a w całej Europie Środkowo-Wschodniej wielokrotnie więcej. Od dziś LOT gwarantuje najwygodniejszą podróż między Seulem a naszą częścią Europy, bez konieczności cofania się czy męczących przesiadek w dużych i zatłoczonych portach lotniczych Zachodniej Europy. Nasza oferta to oszczędność czasu, komfort i najwyższa jakość obsługi. Jesteśmy pewni, że docenią to zwłaszcza pasażerowie podróżujący biznesowo – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu LOT-u.

LOT jest pierwszym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, który połączy Koreę Południową z tak dużą liczbą polskich i europejskich miast. Jednym z największych atutów bezpośredniego połączenia do Seulu jest maksymalnie krótki czas podróży nie tylko z Polski, ale także z innych krajów tego regionu. Z Warszawy rejs będzie trwał tylko nieco ponad 10 godzin. Dzięki dogodnemu rozkładowi LOT umożliwia podróż również z takich miast jak Wrocław, Sztokholm czy Kopenhaga z jedną, krótką i komfortową przesiadką, która wynosi nie więcej niż kilkadziesiąt minut. Na przykład czas przesiadki z Wilna to zaledwie 50 min, co pozwala zaoszczędzić nawet kilka godzin względem połączeń, które dziś oferują inni europejscy przewoźnicy.

- Uruchomienie bezpośrednich rejsów zawsze wyzwala potencjał w sektorze turystycznym. Jesteśmy pewni, że teraz wielu Polaków zdecyduje się odwiedzić Koreę Południową, choć wcześniej nie miało takich planów. Bardzo do tego zachęcam, bo nie bez powodu Seul nazywany jest miastem, które nigdy nie zasypia, a sami Koreańczycy Włochami Azji! – mówi Prezes LOT-u.

Rocznie na trasie Polska - Korea Południowa podróżuje około 30 tysięcy osób, a z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej ponad 350 tysięcy. Prognozy mówią o co najmniej 8% procentowym wzroście w kolejnym roku.

- Liczymy, że również mieszkańcy Korei, którzy nie znają jeszcze dobrze Polski, dzięki naszej ofercie zdecydują się nas odwiedzić i poznać. Jesteśmy bezpiecznym krajem, który ma koreańskim turystom wiele do zaoferowania. Jestem przekonany, że ich pozytywne doznania związane z Polską zaczną się już na pokładach naszych samolotów. Przypomnę, że rejsy do Seulu będą wykonywały wyłącznie Dreamlinery, a w menu znajdą się zarówno polskie jak i koreańskie specjały – dodaje Rafał Milczarski.

Specjalnie z myślą o pasażerach podróżujących na tej trasie LOT wprowadzi między innymi dedykowane dla tej trasy dania do menu, natomiast w systemie rozrywki pokładowej pojawią się koreańskie filmy, a cały system rozrywki pokładowej będzie dostępny w koreańskiej wersji językowej. Na pokładzie zawsze będzie znajdowała się osoba z personelu pokładowego mówiąca po koreańsku.

Na pokładzie Dreamlinera LOT-u pasażerowie będą mieli do dyspozycji trzy klasy podróży – LOT Business Class z fotelami rozkładającymi się do pozycji płaskiego łóżka oraz kuchnią niczym z najlepszej restauracji; LOT Premium Economy Class z większą, indywidualną przestrzenią, wygodnymi fotelami z podnóżkami, podparciami dla ud, stolikami koktajlowymi i bogatym menu, oraz LOT Economy Class z nowoczesnymi fotelami z indywidualnymi ekranami rozrywki pokładowej i gniazdami USB oraz świeżymi i urozmaiconymi posiłkami serwowanymi podczas rejsu.

Rejsy między Warszawą a Seulem będą realizowane od 17 października w każdy poniedziałek, środę i sobotę według następującego rozkładu:

WAW – ICN LO 097 14:40 – 08:15+1

ICN – WAW LO 098 10:05 – 15:50


Z kolei od 31 października, w rozkładzie zimowym samoloty z Warszawy do Seulu polecą w każdy poniedziałek, środę i sobotę według następującego rozkładu:

WAW – ICN LO 097 14:40 – 09:20+1

ICN – WAW LO 098 10:50 – 15:25

Seul to drugie, po Tokio, nowe połączenie dalekiego zasięgu, które w tym roku otworzy LOT. Tym samym polski przewoźnik rośnie w siłę na rynku azjatyckim – obecnie oferuje połączenia do trzech najważniejszych azjatyckich miast – Seulu, Tokio i Pekinu.

Bilety do Seulu w promocyjnej cenie dostępne są już w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.

0 comments: