antylopy,

Czechy: Afrykańskie lato w zoo safari w Dvur Kralove

14.7.16 mm 0 Comments

Tuż za polską granicą możemy poczuć się jak w Afryce. Wystarczy wybrać się do Czech, do miasta Dvur Kralove. Największą atrakcją turystyczną leżącego ogród zoologiczny z safari.

fot. Lukas Pavlacik
fot. Lukas Pavlacik
fot. Simona Jirickova

Dvur Kralove leży w pobliżu polskiej granicy, ok. 37 km od Kudowy- Zdroju. Tutejsze Zoo zaprasza w dniach od 23 do 31 lipca na niezwykły festiwal Afrika Live. Codziennie będzie można oglądać wspaniałe wystąpienia afrykańskich tancerzy i śpiewaków, między innymi słynnego zespołu IYASA. Oprócz programu muzycznego, na gości czekają tradycyjne rzemiosła i rękodzieło, filmy podróżnicze i spotkania z podróżnikami, których oczarowała Afryka.

Nie zabraknie także ciekawych programów dla najmłodszych: gier, konkursów, pokazów afrykańskich instrumentów muzycznych i wielu innych atrakcji. Na smakoszy czekają oryginalne afrykańskie przysmaki, na przykład smażone gąsiennice…

Zoo Dvůr Králové jako jedyne w Europie oferuje wieczorne safari. W promieniach zachodzącego słońca można obserwować nosorożce, zebry, żyrafy, antylopy i inne zwierzęta afrykańskie.
Podczas godzinnej przejażdżki tzw. Safaribusem, z przewodnikiem, zobaczymy ponad 600 zwierząt afrykańskich reprezentujących 50 gatunków.


Więcej informacji: www.zoodk.cz

0 comments: