Business,

Horowitz w Warszawie

2.12.15 mm 0 Comments

Ryszard Horowitz – jeden z najwybitniejszych fotografów świata, prekursor fotografii reklamowej i cyfrowej obróbki obrazu – zaprezentował 72 prace z prywatnej kolekcji, które uznał za najważniejsze w swoim dorobku.


Wernisaż odbył się na 42. piętrze budynku apartamentowego Cosmopolitan Twarda 4 – miejscu spotkań ze sztuką, położonym w samym sercu Warszawy. W retrospektywie znanego artysty wzięło udział wielu znamienitych gości, m.in. prezydent Bronisław Komorowski, dyrektor Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski, Piotr Najsztub, Piotr Kraśko, Wojciech Fibak, Lidia Popiel, Anna Kalczyńska, Renata Kaczoruk, Alicja-Resich - Modlińska. Podczas wernisażu można było kupić książkę Ryszarda Horowitza pt:"Życie niebywałe. Wspomnienia fotokompozytora".

Ryszard Horowitz – jako jeden z pierwszych fotografów na świecie – przy obróbce zdjęć posługiwał się techniką komputerową.
– Okazało się, że można w niej zastosować wszystkie zasady, których nauczyłem się, tworząc fotokompozycje analogowe w tradycyjnej ciemni – powiedział nam słynny fotograf. – Dziś moje prace doskonale czują się w nowoczesnych wnętrzach, takich jak budynek Cosmopolitan właśnie.
Dorobek Horowitza jest ogromny. Jego doświadczenie i praca stały się inspiracją dla twórców popularnego dziś Photoshopa. Horowitz urodził się w Polsce w 1939 roku, a w 1959 roku wyjechał do Nowego Jorku, w którym mieszka i pracuje do dziś. Artysta jest współzałożycielem amerykańskiego Stowarzyszenia Fotografików Reklamowych APA. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi przy współpracy z Richardem Avedonem – znanym amerykańskim fotografem mody, któremu pozowała sama Marilyn Monroe.0 comments: