Gdańsk,

Gdańsk: Jarmark Bożonarodzeniowy w TOP 10 Europy!

10.12.15 mm 0 Comments

Internauci brytyjskiego portalu branży turystycznej Tourism-review.com wybrali 10 najlepszych świątecznych jarmarków w Europie. Gdańsk znalazł się w bardzo doborowym towarzystwie, obok najstarszego w Europie świątecznego targowiska w Norymberdze.

- Jest to dla nas szczególne wyróżnienie, ranking powstał bowiem na podstawie głosów czytelników, zdecydowali zatem ci, dla których przygotowujemy tę świąteczną atrakcję - nie ukrywa satysfakcji Andrzej Kasprzak, prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich, które organizują jarmark. - Od kilkunastu lat staramy się stworzyć tradycję wspólnego przeżywania klimatu przedświątecznych dni i jesteśmy dumni, że w tak wypełnionym kalendarzu imprez świątecznych w setkach miast Europy to właśnie gdański jarmark znalazł się wśród najlepszych!
Wszystkie wyróżnione jarmarki łączy jedno: wyjątkowa atmosfera. Przeglądając miejsca, które znalazły się na liście, można zauważyć wiele wspólnych elementów: stragany są zazwyczaj drewniane, można na nich kupić wyroby rzemiosła i tradycyjną żywność, są choinki, lodowisko...  A także świąteczna muzyka, smaczne jedzenie i gorące napoje. Zdaniem internautów Tourism-review.com, gdański jarmark jest jednym z najciekawszych i najlepszych w Europie!

W uzasadnieniu wyboru Gdańska czytamy m.in.: „Na gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym można spotkać Świętego Mikołaja, pojeździć na karuzeli, poślizgać się na lodowisku, zobaczyć wystawę choinek z różnych części Europy, skosztować ciast, prażonych orzechów i owoców w czekoladzie. Można kupić na prezent ręcznie robione czapki i szaliki, a także koce, zabawki, poduszki, torebki, stroiki świąteczne, świece i inne dekoracje bożonarodzeniowe”.
W rankingowej dziesiątce znalazły się także (w kolejności alfabetycznej): brytyjskie Bath, Bruksela, Kopenhaga, Madryt, Norymberga, Praga, Strasburg, Tallin i Wiedeń.

źródło gdansk.pl

0 comments: