film,

KLM: Ponad tysiąc ręcznie malowanych ceramicznych płytek występuje w najnowszym filmie pokładowym na temat standardowych procedur w czasie lotu

25.11.15 mm 0 Comments

Linia KLM  tworząc swój najnowszy film na temat standardowych procedur w czasie lotu wykorzystała technikę dekoracyjną słynnej holenderskiej ceramiki z Delft. Obraz składa się z ponad tysiąca ręcznie malowanych płytek dopracowanych w każdym detalu. 
Film można zobaczyć na stronie http://flightsafety.klm.com/home, a od początku listopada br. jest również wyświetlany podczas międzykontynentalnych rejsów KLM


Słynne niebieskie wzory ozdobią także najnowsze wyposażenie cateringu w Klasie Ekonomicznej holenderskiej linii, a wcześniej zainspirowały Marcella Wendersa przy tworzeniu zastawy stołowej dla World Business Class – Klasy Biznes KLM.

Piękno holenderskiego fajansu z Delf
Każda z ponad tysiąca ceramicznych płytek została ręcznie wykonana i pomalowana z dbałością o najmniejszy szczegół. Produkcję rozpoczęto od przeniesienia scenariusza na ręcznie malowane rysunki, które następnie naniesiono na płytki ceramiczne. W rolę modelek dla ilustratorów wcieliła się załoga pokładowa KLM, także jej głosy wykorzystano w obrazie.
Cały proces tworzenia filmu można zobaczyć na stronie http://flightsafety.klm.com/makingof.

Holenderskie wzornictwo
Podobnie, jak unikatowy film na temat standardowych procedur w czasie lotu, również najnowszy koncept cateringu w Klasie Ekonomicznej „Tasty Blue”, inspirowany był wzornictwem ceramiki z Delft. Wózki, podkładki, pojemniki na sztućce czy kubki zdobione są motywami typowymi dla holenderskich wyrobów ceramicznych. Tradycyjne holenderskie wzornictwo towarzyszy KLM od wielu lat, przykładem są porcelanowe miniatury holenderskich kamienic Delft Blue, których zbiór co roku 7 października (w dniu urodzin linii KLM) powiększa się o kolejny model. Od roku 1950 miniaturowe holenderskie domki rozdawane są wśród podróżnych Klasy Biznes KLM. Zastawa stołowa World Class Biznes i nowe wnętrze samolotów również zostały stworzone przez holenderskich projektantów. Ponadto KLM ma długą tradycję w serwowaniu podróżnym Klasy Biznes wykwintnych dań komponowanych przez słynnych holenderskich szefów kuchni. W ten sposób linia podkreśla swoje holenderskie korzenie i międzynarodowy sznyt.

***

KLM Royal Dutch Airlines (Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze) powstała 7 października 1919 roku i jest obecnie najstarszą linią lotniczą na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą. Ze swojego lotniska bazowego Amsterdam-Schiphol, które odwiedza rocznie ponad 54 milionów pasażerów, KLM oferuje loty do 139 miast (w tym 72 tras na terenie Europy i 67 kierunki międzykontynentalne), a wspólnie ze swoimi partnerami realizuje z lotniska Schiphol bezpośrednie przeloty do ponad 175 miast na świecie. Tylko w 2015 roku, siatka połączeń KLM powiększyła się o kolejnych 6 miast docelowych. Holenderska linia dysponuje flotą 161 samolotów. KLM znalazł się także na pierwszym miejscu w kategorii „najbardziej punktualna linia w 2014 roku” w Europie. KLM stanowi główny filar Grupy KLM, do której należą również Cityhopper, Transavia.com i Martinair. W 2004 KLM wraz z Air France stworzyły Grupę Air France-KLM − jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym. Obydwaj przewoźnicy dysponują potężną siatką połączeń, która  liczy obecnie 212 kierunków w blisko 100 krajach. KLM wspólnie z Air France, oferuje bardzo atrakcyjny program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 25 mln członków. Grupa Air France KLM wspólnie z partnerskimi liniami – Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. Linie KLM i Air France należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 20 przewoźników lotniczych.

0 comments: