Amsterdam Schiphol,

Najlepsze europejskie lotniska na długie przesiadki

2.9.15 mm 0 Comments

Chociaż loty z przesiadkami mogą być męczące, warto spojrzeć na ich pozytywne aspekty, takie jak możliwość odkrywania nowych miejsc. Czasem jednak czas pomiędzy lądowaniem a kolejnym odlotem jest zbyt krótki, by udać się w miasto i pasażerowie zmuszeni są spędzić kilka godzin na lotnisku. Te z kolei stają się coraz bardziej przyjazne odwiedzającym, tak że mogą nawet stanowić cel podróży sam w sobie. Tripsta.pl wyszukała pięć najbardziej przyjemnych, europejskich lotnisk, które warto wziąć pod uwagę planując loty z przesiadkami. 

Zürich Airport fot. Travelerdeluxe.pl

Zürich Airport

Ten największy międzynarodowy port lotniczy Szwajcarii oferuje rejsowe i czarterowe loty do 170 miejsc w 62 krajach na całym świecie. Z tego powodu jest bardzo popularnym portem przesiadkowym dla lotów z południowej i wschodniej Europy do Azji i Ameryk. Teren lotniska rozciąga się na terenie ponad 800 hektarów. Ze względu na odległości pomiędzy terminalami dla wygody pasażerów kursuje kolejka podziemna. Dość nietypową atrakcją jest także wycieczka busem, która daje możliwość zwiedzenia wszystkich zakątków lotniska łącznie ze skrzyżowaniem pasów startowych, co pozwala obserwować starty. Alternatywną formą odkrywania terenów dookoła lotniska jest wynajęcie roweru lub rolek.

Zobacz filmHelsinki Vantaa

Finlandia to jeden z popularniejszych kierunków wśród Polaków, jednak mało kto rozważa port lotniczy stolicy tego kraju jako miejsce transferu. A zdecydowanie warto, ponieważ wiele linii lotniczych oferuje stamtąd połączenia do Azji, jeszcze bardziej popularnej wśród podróżnych z Polski. W międzynarodowych badaniach pasażerów na temat jakości usług na lotnisku, port lotniczy Helsinki Vantaa plasuje się na czołowych pozycjach zarówno na tle Europy, jak i całego świata. Jest idealnym miejscem dla miłośników sztuki – znajdują się w nim galerie, odbywają wystawy oraz posiada stałe ekspozycje rzeźb i malarstwa, a wszystkie te atrakcje dostępne są bezpłatnie. Książkowe mole mogą skorzystać z punktu wymiany książek – można tam bezpłatnie wypożyczyć lekturę na długi lot, a także zostawić już przeczytane pozycje, by pozwolić im krążyć po świecie. W oczekiwaniu na kolejny rejs można się także zrelaksować lub uciąć sobie drzemkę w specjalnych kapsułach Go Sleep, zapewniających spokój i prywatność. Usługa kosztuje 5 EUR/godz.

Amsterdam Schiphol

To największy port lotniczy Holandii, będący jednocześnie piątym w Europie i dwudziestym drugim na świecie co do ilości obsługiwanych pasażerów. Zorganizowanie czasu 52 milionom podróżnych rocznie nie należy do łatwych zadań. Na lotnisku znajduje się filia Riijkmuseum (Muzeum Narodowe Holandii), w którym można zapoznać się z holenderską muzyką, literaturą i sztuką – ze względu na renowację ta część lotniska jest zamknięta do końca 2015 roku. Dla spragnionych emocji lotnisko oferuje 5-cio minutowe seanse z efektami specjalnymi w ramach pokazów 6D. Z kolei, aby sobie dogodzić, można skorzystać z dostępnego baru tlenowego, oferującego inhalacje wzbogacone olejkami lawendowymi lub eukaliptusowymi, które pomagają zrelaksować się przed długim lotem.

Munich Airport

Ten siódmy najbardziej oblegany port lotniczy w Europie posiada strefę dedykowaną pasażerom oczekującym na kolejny lot, zwaną The Munich Airport Center (czasami skracaną w opisach do MAC), będącą sklepowym, biznesowym i rekreacyjnym zapleczem lotniska. Znajduje się tam między innymi browarnia Airbräu, prowadząca zewnętrzny ogródek z muzyką na żywo, oferująca bogaty wybór niemieckich piw. Po skosztowaniu trunków, z których słynie region, amatorzy aktywności fizycznych mogą sprawdzić swoje umiejętności surfowania podczas wydarzenia Surf & Style, które odbywa się na hali MAC każdego roku w ciągu lipca i sierpnia, oferując największą na świecie sztuczną falę. Po wszystkich tych atrakcjach odpoczynek zapewnią kabiny do spania Napcab, dostępne w cenach od 10 do 15 EUR za godzinę, lub dowolny zabieg pielęgnacyjny w jednym z licznych salonów piękności. Dla spragnionych ruchu w wodzie dostępne są także baseny.

London Heathrow

Nie jest prawdziwym podróżnikiem ten, kto nie odwiedził London Heathrow. To lotnisko to prawdziwa Mekka wszystkich wędrowców, która oferuje dosłownie wszystko. Począwszy od bezpłatnego asystenta zakupowego w Heathrow Boutique na terminalu 5., aż po sklep Harrods o powierzchni ponad 10 tys. m2 i galerię prezentującą prace współczesnych, brytyjskich artystów. Podróże pomiędzy terminalami i strefami lotniska ułatwiają liczne busy i pociągi. Pasażerowie przytłoczeni zbyt dużą liczbą atrakcji mogą odpocząć w kabinach YOTEL, wyposażonych w prysznice i wygodne łóżka, lub w jednym z wielu dostępnych, komfortowych salonów dla podróżnych oczekujących na lot dłużej niż trzy godziny. Obecność na lotnisku London Heathrow to także okazja, by skosztować wykwintnych dań w restauracji Plane Food Gordona Ramsaya.
0 comments: