Alicante,

Hiszpania: Park Terra Natura

19.8.15 mm 0 Comments

Spędzając urlop w Benidormie, Walencji czy Alicante warto odwiedzić park Terra Natura. To bardzo nowoczesny ogród zoologiczny, w którym odwiedzający ma bardzo bliski kontakt ze zwierzętami. Misją parku jest rozbudzać w odwiedzających miłość do zwierząt i przyrody. Na powierzchni 320 tys. metrów kwadratowych wydzielone są 4 tematyczne obszary: Pangea - wejście do parku, Ameryka, Azja oraz Europa. Turyści mogą podziwiać 1 550 zwierząt.

200 gatunków fauny oraz 2.500 drzew, krzewów i innych roślin reprezentujących 160 gatunków flory. Jednym z najważniejszych celów parku jest edukacja. Wszystkie okazy są zaprezentowane w ich naturalnym środowisku, a pełne informacje opisane na tablicach informacyjnych. Dodatkowo turyści pozyskują wiedzę o zwierzętach i roślinach dzięki bogatej ofercie przedstawień i pokazów.

Pangea

Pangea to wejście do parku, przy którym czeka na nas sylwetka wulkanu. Niesamowite kształty minerałów, owady gigantycznej wielkości oraz ogień są bohaterami początku naszej wizyty w parku. Rzeki lawy w egzotycznych ogrodach prowadzą do dalszych części parku zapowiadając wielką przygodę. W tej części parku można poznać wiele okazów roślin i zwierząt niebezpiecznych dla człowieka, takich jak pająki, insekty, węże, grzyby czy trujące rośliny. Proszę się jednak nie obawiać. Wszystko jest perfekcyjnie zorganizowane i zabezpieczone, a trujące okazy dokładnie opisane na tablicach informacyjnych. Informacje nie tylko opisują gatunek i jego jadowitość, ale pokazują na wideo jak się przygotowuje antidotum. Są też unikalne okazy dwóch jadowitych jaszczurek z rodziny heloderm, skorpiony, tarantule etc.

Ameryka

Terytorium Ameryki to ziemia Pierzastego Węża, terytorium Majów. Z bogatej roślinności wynurzają się sylwetki ruin budowli Majów, wśród, których przechadzają się dzikie zwierzęta. Wędrując po równinie Quetzalcoatl wśród tropikalnej puszczy oraz zwiedzając Świątynię Życia można podziwiać niezliczone gatunki ptaków (papugi, czakalaki, tukany, ibisy, guacamayos i wiele, wiele innych). W zakamarkach starych budowli kryją się węże boa, na drzewach bawią się małpy, a w okolicy przechadzają się jaguary, kapibary, oceloty, alpaki czy lamy. Przed opuszczeniem tej części parku można odpocząć w Copaltenango, typowym kolonialnym miasteczku meksykańskim, gdzie znajdują się restauracje i sklepiki.
Na koniec zwiedzania terytorium Ameryki, jeśli ktoś chce szybko wrócić do punktu wyjścia może skorzystać z atrakcji zjazdu na linie zwanej tu Tirolina. Zjazd dla lubiących emocje, gdyż podczas przejazdu na odcinku 400 metrów osiąga się prędkość 50 kilometrów na godzinę. Oprócz dreszczyku emocji zapewnione są niezapomniane widoki parku.

Azja

Na terytorium Azji można podziwiać największe w Europie stada słoni, wędrujące po monsunowych pastwiskach, dumnie demonstrujące swoja siłę, nosorożce indyjskie, wyglądające jak prehistoryczne stworzenia i krokodyle w wijącej się rzece czy wreszcie dostojne tygrysy z Sumatry i leopardy w Świątyni Tygrysa. Poza wymienionymi zwierzętami na terenie Rezerwatu Kaziranga, ze specjalnych punktów widokowych, można podziwiać dromadery, bawoły indyjskie oraz jelenie. W starym drewnianym obozowisku, przypominającym amfiteatr, mają swoje siedlisko dzikie drapieżne ptaki: sokoły i sępy. Regularnie wykonują swoje loty patrolowe nad parkiem.

W indyjskiej wiosce Namastepur możemy odpocząć, aby nabrać sił do dalszej wędrówki po parku, posłuchać muzyki i obejrzeć tańce lub dać się uwieść egzotycznemu rzemiosłu.

W Świątyni Dzieci najmłodsi mogą bawić się, dać się ponieść swojej wyobraźni i rozładować swoją energię, podczas gdy rodzice, nie tracąc pociech z pola widzenia mogą spokojnie coś zjeść czy wypić kawę.

W Puszczy Itanagar odwiedzający, wędrując ze słoniami, pozna roślinność typową dla Indii, podpatrzy gady: jaszczurki i warany, posłucha puchacza indyjskiego, spotka jelenie, indyki i kaczki i wiele innych ptaków i zwierząt. W Auli de Nugu można poczytać i poznać wszystkie ciekawostki dotyczące oglądanych okazów.

Europa

W scenerii greckich ruin Kalicameni i w iberyjskiej przyrodzie można podziwiać wspaniałe okazy fauny i flory reprezentatywnych dla kontynentu europejskiego. Na terytorium Europy mieści się również część parku pozwalająca odpocząć nad wodą. W parku wodnym Aqunatura można skorzystać z basenu z falami, zjeżdżalni wodnych, basenów dla dzieci, odwiedzić latarnię, poopalać się na wygodnych leżakach lub skorzystać ze Spa. W Aquanatura jest jeszcze jedna wspaniała atrakcja – śródziemnomorskie akwarium.

Na całym terenie parku Terra Natura można znaleźć miejsca, w których oferowane są posiłki i napoje. Poczynając od kanapek, poprzez opcje zdrowej żywności do wykwintnych restauracji. Miła obsługa gwarantowana.

Odwiedzający mogą także kupić pamiątki w wielu sklepach: sztuka z Centralnej Ameryki, z Indii czy Grecji, ubrania, książki, muzyka oraz przedmioty, których zapomnieli zabrać na wycieczkę z domu.0 comments: