Business,

Premiera ekskluzywnych roczników Dom Pérignon i specjalnie dobranego menu na pokładzie samolotów Emirates

31.7.15 mm 0 Comments

Pasażerowie Emirates podróżujący klasą pierwszą w ramach siatki przewoźnika mają od teraz okazję do degustacji najnowszego szampana Dom Pérignon, rocznik 2005, a także Dom Pérignon Rosé z rocznika 2003.

 
Jako największy partner Dom Pérignon na świecie, linie Emirates wprowadziły także specjalnie dobrane menu skomponowane przez zespół ekspertów kulinarnych we współpracy z Pascalem Tingaudem, szefem kuchni Dom Pérignon i zdobywcą dwóch gwiazdek Michelin.  

Ekskluzywne roczniki – Dom Pérignon z 2005 roku to najnowszy rocznik tego szampana. Ze względu na niewielką produkcję związaną z niekorzystnymi warunkami pogodowymi podczas żniw w 2005 r., dostęp do tego rocznika będzie bardzo ograniczony. Linie Emirates – jako główny partner Dom Pérignon na świecie – oferują ten wyjątkowy rocznik swoim klientom w klasie pierwszej. Na niektórych trasach pasażerowie tej klasy mogą zamówić także szampana Dom Pérignon Rosé, rocznik 2003. Oba szampany trafiły na pokład samolotów Emirates jako jedynych linii lotniczych na świecie.  

Specjalnie dobrane menu – Po raz pierwszy linie Emirates wprowadziły specjalnie skomponowane menu złożone z sześciu starannie dobranych tartinek, które uzupełniają i wzbogacają smak Dom Pérignon Rosé z rocznika 2003. Teraz pasażerowie klasy pierwszej podróżujący z Dubaju mogą spróbować tartinek z kaczką marynowaną i gruszką w zalewie szafranowej, bagietki orzechowej z perskim serem feta, świeżymi figami i miodem truflowym, a także podawanych na chlebie norlander kanapek z dzikim łososiem wędzonym, cytryną i serkiem śmietankowym z kminkiem. Na trasie do Dubaju klienci przewoźnika skosztują czarnych krakersów podawanych z kozim serem w popiele i galaretką z pigwy, piersią kaczki w marynacie teriyaki z jabłkowo-morelowym sosem chutney na ostro czy też tuńczykiem w panierce z białego i czarnego sezamu z majonezem wasabi.  Te gastronomiczne innowacje i niespotykane kombinacje składników, przygotowane z  produktów najlepszej jakości, mają wzbogacić smak szampana i spotęgować wrażenia kulinarne w klasie pierwszej Emirates.

- Odpowiednie łączenie wina z potrawami stało się rzeczą nieodzowną w przypadku gastronomii na najwyższym poziomie. Nasz partner, Dom Pérignon, wyznaje podobne zasady, starając się zapewnić jak najlepsze doznania kulinarne i sprawiając, że ich oferta jest bogata i jedyna w swoim rodzaju – powiedział Joost Heymeijer, Senior Vice President, Catering Emirates. Dokładaliśmy wszelkich starań, udoskonalając nasze menu tak, aby jak najlepiej komponowało się z ekskluzywnym szampanem Dom Pérignon Rosé z rocznika 2003 i pomogło wydobyć w pełni jego potencjał. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby podróż naszymi liniami była dla pasażerów wyjątkowym przeżyciem i mamy nadzieję, że nowa oferta sprosta wysokim oczekiwaniom, jakie mają wobec Emirates.  

Dom Pérignon Rosé rocznik 2003 Rocznik 2003 powstawał w niezwykle trudnych warunkach pogodowych. W czasie wyjątkowo mroźnej i suchej zimy ostry mróz zniszczył uprawy winogron. Później nadeszły największe upały od 53 lat. Uprawy, które cudem przetrwały mróz i grad, narażone były na rekordowe temperatury. Mimo to winogrona, które zebrano, były dojrzałe i zdrowe – przypominały legendarne zbiory z lat 1947, 1959 i 1976. W rezultacie powstał niezwykły i paradoksalny smak, surowy a zarazem niesamowicie bogaty. Dom Pérignon rocznik 2005 Rok 2005 był pełen kontrastów. Przez większość czasu utrzymywały się dość wysokie temperatury, sporadycznie występowały opady. Po fali sierpniowych upałów we wrześniu przyszedł okres chłodów i deszczu. Wreszcie dzięki surowej selekcji w winnicy uzyskano ograniczoną ilość trunku wyjątkowej jakości, o niespotykanej dotąd aromatycznej dojrzałości. To wino o silnym charakterze i niezwykłej wyrazistości. Jest dobrze zbudowane, zwarte, wyraźnie kwasowe i głębokie. Jego pikantny, kwiatowy finisz pozostaje obecny w każdym łyku.  

„Piję gwiazdy!” – miał powiedzieć Dom Pierre Pérignon przy pierwszej degustacji stworzonego przez siebie szampana. Jego słowa stają się rzeczywistością dzięki liniom Emirates, które zapewniają swoim pasażerom wyjątkowe doświadczenie podczas lotu – powiedział Richard Geoffroy, szef piwnicy Dom Pérignon.

Aby dowiedzieć się więcej na temat najlepszych gatunków wina, porto i szampana, które będą podawane na poszczególnych trasach, klienci mogą odwiedzić stronę emirates.com i zobaczyć kartę win wpisując numer lotu pod adresem http://www.emirates.com/ae/english/flying/dining/wines/inflight-wine.aspx.  Poniżej nagranie obrazujące światową premierę Dom Pérignon Vintage 2005, która miała miejsce na pokładzie Emirates.


0 comments: