Aqualand,

Wyspy Kanaryjskie: miejsca, które trzeba zobaczyć

9.6.15 mm 0 Comments

Kiedy tu wrócimy? To pytanie pojawi się na ustach twych dzieci w momencie opuszczania Wysp Kanaryjskich. To oczywiste, bo ponownie będą chciały odwiedzić delfiny, przejechać się na wielbłądzie, skakać z ogromnych zjeżdżalni czy znowu stać się odkrywcami selwy w Garajonay albo zobaczyć z bliska najprawdziwszy wulkan. Jednak czy wiesz, co jest w tym wszystkim najlepsze? Ty także zechcesz tu powrócić, by korzystać ze słońca i długich dni na plaży, zwłaszcza że na wszystkich siedmiu wyspach archipelagu jest to możliwe przez cały rok.


Oasis Park

Wyspy Kanaryjskie stanowią wyjątkowy cel podróży, dzięki średniej rocznej temperaturze wynoszącej 22 stopnie, plażom i przyrodzie cechującej się różnorodnością krajobrazów. Jednak jeśli w podróży towarzyszą ci dzieci, Wyspy Kanaryjskie stają się miejscem szczególnie atrakcyjnym. Wystarczy wymienić im kilka zajęć, w których będą uczestniczyć na wyspach, aby przekonać je, że mają przed sobą niezapomniane wakacje. Spróbuj przedstawić im następujące propozycje:
Poznają nowe, bardzo sympatyczne, zwierzęta. Na przykład wielbłądy. Będą mogły ich dosiąść, aby przejechać się po plażach i terenach wulkanicznych. Jakaś propozycja? Pustynia przy plaży (Maspalomas, na Gran Canaria). Czy wiedzą, że osioł to zwierzę zagrożone wyginięciem? Będą mogły dowiedzieć się o nim więcej w gospodarstwie położonym w Playa las Américas (Teneryfa). Co jedzą kajmany albo ogromne jaszczurki? Spraw, by same się o tym przekonały w jednym z parków, na przykład Palmitos Park lub Cocodrilo Park, obydwa na Gran Canarii; albo w Ośrodku Przywracania Gatunku Gallotia simonyi na wyspie El Hierro.
Odwiedzą miejsca zamieszkiwane przez delfiny. Z Teneryfy i Gran Canarii organizowane są wycieczki do ich siedlisk, przybliżające cię jak nigdy dotąd do tych waleni, które w odpowiedzi na wizytę zawsze prezentują swe piruety i akrobacje. Chcą zobaczyć ekosystem morski? Na niektórych wyspach, na przykład na Lanzarote, urządzane są safari po dnie morskim w łodziach podwodnych.
Zatańczą z pingwinami. Słoneczny i upalny dzień na Teneryfie to doskonały czas na odwiedzenie pingwinów. Będą mogły skorzystać z tej okazji w ogrodzie zoologicznym Loro Parque, gdzie oprócz orek, orangutanów, jaguarów, tygrysów czy papug zamieszkuje mnóstwo pingwinów, które rozśmieszą cię swym tańcem.
Poczują się jak ryby, spędzając całe godziny w wodzie w dowolnym z licznych parków wodnych Wysp Kanaryjskich. Szczególnie polecamy Siam Park (na Teneryfie), jeden z największych w Europie; Aquapark (na Lanzarote); Aqualand (na Gran Canarii) albo Oasis Park (na Fuerteventurze). Właśnie na ostatniej z wymienionych wysp nie zapomnij o wykorzystaniu wiejącego wiatru do puszczania z dziećmi latawców na plaży.
Staną się prawdziwymi odkrywcami selwy w Parku Narodowym Garajonay, na wyspie La Gomera, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO; wulkanów i pól lawy w Parku Narodowym Timanfaya, na Lanzarote, albo w Parku Narodowym Teide, na Teneryfie, także wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO; czy też unikatowych krajobrazów wysp El Hierro i La Palma, będącymi rezerwatami biosfery.
Zmienią się w astronomów i naukowców, ucząc się w czasie wycieczek do obserwatoriów astronomicznych Roque de los Muchachos, na wyspie La Palma, lub Teide, na Teneryfie. By nie przestawały poszerzać swej wiedzy, bawiąc się jednocześnie, polecamy odwiedzenie Muzeum Nauk i Kosmosu na Teneryfie oraz Muzeum Nauki i Technologii Elder na wyspie Gran Canaria. Obydwie propozycje w pełni zaspokoją ciekawość maluchów, gdyż są to muzea przygotowane z myślą o braniu udziału w ciekawych doświadczeniach.
Na jeden dzień przemienią się w gigantów w Pueblo Chico (na Teneryfie), parku tematycznym prezentującym całe Wyspy Kanaryjskie w miniaturze. Można w nim spacerować po makietach zabytków i miast.
To tylko niektóre z atrakcji dla dzieci, z których można skorzystać na Wyspach Kanaryjskich. Jest ich o wiele więcej: gokarty, uprawianie sportów wodnych, udanie się w głąb Dzikiego Zachodu w Parku Sioux City na wyspie Gran Canaria, podziwianie chmur z góry z punktów widokowych położonych na szczytach, plażowanie… Zasięgnij informacji w biurach informacji turystycznej na odwiedzanej wyspie i spraw, by twe wakacje stały się niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny.

 spain.info

0 comments: