aparthotel,

W Szklarskiej Porębie powstaje nowy aparthotel - Czarny Kamień Resort & SPA

25.6.15 Anonimowy 0 Comments


Inwestycja powstaje tuż obok centrum kurortu, w spokojnej willowej dzielnicy Biała Dolina. Projekt, będzie unikatowy - część obiektu zrealizowana będzie na bazie odrestaurowanej willi z końca XIX wieku, jednocześnie cały kompleks będzie bardzo nowoczesny, w czterogwiazdkowym standardzie. Całość tworzy architekturę współgrającą z zabytkową zabudową Szklarskiej Poręby.

Inwestycja powstaje częściowo na bazie zabytkowej Villi Sylva. Część istniejącą po odrestaurowaniu połączono z nową zabudową. W sumie zaplanowano tu 52 apartamenty o metrażach 28-47 mkw.

Część powstająca na bazie zabytkowej willi osiągnęła stan surowy zamknięty. Wkrótce do tego etapu przejdzie pozostała część budowy. Oddanie inwestycji zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2016 r.

Poszczególne apartamenty sprzedawane będą w formule condo, co oznacza, że indywidualne osoby mogą nabyć lokal i czerpać zysk z jego najmu. Gwarantowany poziom przychodów dla właścicieli wynosi 7 proc. netto rocznie liczone od całości zainwestowanej kwoty netto. Ceny apartamentów zaczynają się od 254 000 zł netto. Nabywcy nie będą musieli ponosić kosztów czynszu, jak ma to miejsce w części obiektów typu condohotel, które funkcjonują już na rynku. Każdy z kupujących, nawet jeśli lokal nabywany będzie przez osobę fizyczną, ma też możliwość odliczenia VAT.

Deweloperem i firmą, która będzie zarządzała najmem obiektu jest spółka Art-Dom z Jeleniej Góry, działająca na rynku nieruchomości od 1991 r. Sprzedaż apartamentów prowadzi wrocławska firma JOT-BE NIERUCHOMOŚCI.

0 comments: